Australia prześwietla chińskie panele

dodano: 2015-10-12 12:32 | aktualizacja: 2015-10-12 14:16
autor: Justyna Sulisz | źródło: www.pv-tech.org

australia-160px Na początku października 2015 roku australijski rząd oficjalnie zakończył dochodzenie antydumpingowe dotyczące modułów fotowoltaicznych importowanych z Chin. Sprawa ta przeciągnęła się niemal pół roku. Teraz australijski komisarz antydumpingowy oficjalnie odrzucił zarzuty pomimo dowodów.Komisja badająca sprawę stwierdziła, że chociaż moduły były sprzedawane poniżej kosztów produkcji dla importerów australijskich w okresie objętym dochodzeniem (od dnia 1 lipca 2012 - 31 grudnia 2013), szkody wyrządzone producentów paneli były znikome. W związku z tym dochodzenie zostało przerwane.

Sprawa została pierwotnie złożona przez australijskiego producenta, Tindo Solar, który może nie należał do najpopularniejszych, jednak dawał pracę tysiącom ludzi. W trakcie postępowania pojawiło się ponad 30 innych wniosków złożonych przez rozmaitych ludzi związanych z branżą - instalatorów, importerów, przedstawicieli przemysłu, ale i użytkowników końcowych.Chociaż dochodzenie wykazało, że chińskie moduły były sprzedawane na terenie Australii po wyraźnie niższej cenie komisarz stwierdził, że szkody wyrządzone krajowemu przemysłowi wytwórczemu były „nieistotne”. Wynikało to częściowo z faktu, iż Tindo produkuje moduły AC, które nie stanowią bezpośredniej konkurencji dla modułów DC, które to w dużej mierze importowane są od chińskich dostawców.

W Australii panuje przekonanie, że sukces branży solarnej jest silnie uzależniony od niskich cen. W rzeczywistości ceny systemów solarnych w krainie kangurów są jedne z niższych na świecie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...