Australia prześwietla chińskie panele

dodano: 2015-10-12 12:32 | aktualizacja: 2015-10-12 14:16
autor: Justyna Sulisz | źródło: www.pv-tech.org

australia-160px Na początku października 2015 roku australijski rząd oficjalnie zakończył dochodzenie antydumpingowe dotyczące modułów fotowoltaicznych importowanych z Chin. Sprawa ta przeciągnęła się niemal pół roku. Teraz australijski komisarz antydumpingowy oficjalnie odrzucił zarzuty pomimo dowodów.Komisja badająca sprawę stwierdziła, że chociaż moduły były sprzedawane poniżej kosztów produkcji dla importerów australijskich w okresie objętym dochodzeniem (od dnia 1 lipca 2012 - 31 grudnia 2013), szkody wyrządzone producentów paneli były znikome. W związku z tym dochodzenie zostało przerwane.

Sprawa została pierwotnie złożona przez australijskiego producenta, Tindo Solar, który może nie należał do najpopularniejszych, jednak dawał pracę tysiącom ludzi. W trakcie postępowania pojawiło się ponad 30 innych wniosków złożonych przez rozmaitych ludzi związanych z branżą - instalatorów, importerów, przedstawicieli przemysłu, ale i użytkowników końcowych.Chociaż dochodzenie wykazało, że chińskie moduły były sprzedawane na terenie Australii po wyraźnie niższej cenie komisarz stwierdził, że szkody wyrządzone krajowemu przemysłowi wytwórczemu były „nieistotne”. Wynikało to częściowo z faktu, iż Tindo produkuje moduły AC, które nie stanowią bezpośredniej konkurencji dla modułów DC, które to w dużej mierze importowane są od chińskich dostawców.

W Australii panuje przekonanie, że sukces branży solarnej jest silnie uzależniony od niskich cen. W rzeczywistości ceny systemów solarnych w krainie kangurów są jedne z niższych na świecie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388M Matrix do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI typu Matrix. Urządzenie przesyła sygnał HDTV np....

820 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...