Farma solarna 18,5 MW na Węgrzech

dodano: 2015-11-04 13:23 | aktualizacja: 2015-11-04 15:11
autor: Janusz Sulisz | źródło: RWE Hungary/IBC Solar AG

vistona_hungary_150px.jpg Blisko 18,5 MW park fotowoltaiczny, które znajduje się w Visonta (na południowy zachód od Egeru) w pobliżu węgierskiej elektrowni Matrai Erőmű na węgiel brunatny, pomyślnie przeszedł testy i został przekazany do dyspozycji węgierskiego operatora RWE. Projekt został zrealizowany przez austriacką spółkę IBC Solar AG dla RWE.Wydaje się, że 18,5 MW to może mało w porównaniu do elektrowni na paliwa kopalne stojącej obok, ale ta moc dla energii słonecznej na Węgrzech, jest olbrzymia. Elektrownia słoneczna w Vistona, która jest największą na Węgrzech, była gotowa do pracy w końcu września. Projekt elektrowni, która zajmuje powierzchnię 300 tys. metrów kw. i składa się z 72,480 modułów po 255 W, została zaprojektowana i zbudowana przez IBC Solar Austria. Według IBC Solar AG z Bad Staffelstein, to największy projekt w historii firmy. Budowa rozpoczęła się w czerwcu tego roku.

Miejsce, które zostało wybrane do budowy elektrowni słonecznej jest symboliczne. Moduły zainstalowano na szczycie hałdy sąsiedniej elektrowni węgla brunatnego, która została zbudowana w 1960 roku. Elektrownia o mocy 936 MW, jest to druga co do wielkości elektrownia na Węgrzech. Tylko węgierska elektrownia jądrowa jest większa pod względem mocy. 

Pod koniec 2014 r. moc zainstalowana elektrowni słonecznych na Węgrzech wynosiła około 80 MW. W Polsce teraz jest to zaledwie 36 MW.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

900 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1490 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...