Budowa domu w San Francisco bez solarów niemożliwa

dodano: 2016-04-26 23:59 | aktualizacja: 2016-04-28 17:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: Forbes

panele solarne San Francisco stało się pierwszym dużym amerykańskim miastem, które przyjęło przepisy wymagające instalowania paneli słonecznych lub systemów ogrzewania wody energią słoneczną na dachach nowych budynków - zarówno tych usługowych, biurowych, jak i mieszkalnych - z wyłączeniem budynków wyższych niż 10 kondygnacji.- Zwiększając nasze wykorzystanie energii słonecznej, San Francisco po raz kolejny wiedzie prym w walce ze zmianami klimatu i w zmniejszeniu naszego uzależnienia od paliw kopalnych - powiedział Scott Wiener, członek rady nadzorczej San Francisco. - Wykorzystanie nieużywanej przestrzeni dachowej jest sprytnym i skutecznym sposobem na promowanie czerpania korzyści z energii słonecznej i na poprawę stanu środowiska naturalnego.


Nowe przepisy są rozszerzeniem tych istniejących, zgodnie z którymi praktycznie każdy nowy budynek musi mieć 15 proc. powierzchni przygotowane na ewentualną instalację paneli słonecznych. Dzięki nowym przepisom, wchodzącym w San Francisco w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku, przestrzeń dachu przeznaczona na panele rzeczywiście będzie używana na ten cel. 

W 2013 roku podobne przepisy wprowadzono już w mniejszych miastach - Lancaster i Sebastopol w Kalifornii.

Na początku 2016 roku również Francja przyjęła przepisy wymagające montażu paneli słonecznych na dachach na wszystkich nowych budynków, ale tylko w strefach handlowych.

Dubaj, największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i kluczowy węzeł logistyczny dla Bliskiego Wschodu, chce wprowadzić analogiczne przepisy od 2030 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

750 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...