100 GW mocy z instalacji PV w Europie

dodano: 2016-05-04 16:49 | aktualizacja: 2016-07-12 19:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: SolarPower Europe/IHS

Europa PV mapa Europa osiągnęła ważny kamień milowy jeśli chodzi o odnawialne źródła energii. Moc zainstalowanych i podłączonych do sieci przesyłowej instalacji PV na europejskim kontynencie przekroczyła 100 GW, wynika z danych IHS. Aby podkreślić to ważne osiągnięcie, stowarzyszenie SolarPower Europe zorganizuje specjalną uroczystość w dniu 29 września 2016 roku w Brukseli.- To bezprecedensowe osiągnięcie i powód do świętowania - powiedział Oliver Schäfer, prezes SolarPower Europe. - Jeszcze kilka lat temu solary były uznawane za niszową technologię alternatywą, ale teraz są ważnym elementem naszego systemu energetycznego. W rzeczywistości energia słoneczna jest jedną z najbardziej konkurencyjnych form wytwarzania energii w Europie.

Granicę 100 GW mocy PV w Europie przekroczono w drugim kwartale 2016 roku, informuje IHS. W 2005 roku było to mniej niż 3 GW mocy PV z energii słonecznej. To osiągnięcie jest szczególnie istotne ze względu na dwa czynniki - zmniejszenie kosztów o 80 proc. oraz ramy regulacyjne wspierające PV, ponieważ kraje członkowskie Unii Europejskiej ostro działały, by sprostać wymogom dyrektywy w sprawie OZE.

- W środowisku coraz bardziej uregulowanym, europejski przemysł PV stoi teraz przed nowymi wyzwaniami w zakresie zainstalowania kolejnych 100 GW - powiedział Josefin Berg, starszy analityk IHS Technology.

- Europa była niegdyś kolebką dla pozyskiwania energii słonecznej, teraz reszta świata ją dogania - powiedział James Watson, dyrektor generalny SolarPower Europie. - W obecnym klimacie musimy się upewnić, że mamy odpowiedni projekt rynku energii elektrycznej i odpowiednie sygnały dla inwestycji długoterminowych, by PV rozkwitła. Mamy nadzieję, że nadchodzący projekt reformy rynku opracowywany przez Komisję Europejską oraz dyrektywy w sprawie energii ze źródeł odnawialnych utorują drogę do osiągnięcia 200 GW.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...