Solary ograniczą zużycie energii przy uprawie ...marihuany

dodano: 2016-09-22 17:52 | aktualizacja: 2016-09-23 12:30
autor: Anna Sulisz | źródło: EQ Research

marihu_us_solar_360px.jpg EQ Research opublikowało interesujący raport dotyczący rosnącego zużycia energii w dynamicznie rozwijającym się sektorze produkcji marihuany w USA, a także zwiększającej się kontroli emisji gazów cieplarnianych. EQ Research to firma, która prowadzi badania i analizy państwowych poczynań na rynku energetycznym związane z zanieczyszczeniem. Najnowszy raport bierze pod lupę gorącą kwestię społeczną w Stanach Zjednoczonych - rosnąca liczba plantacji marihuany wewnątrz domów indywidualnych w związku z jej legalizacją na szczeblu państwowym i związanym z tym wzrostem zużycia energii elektrycznej.

marihu_us_solar_760px.jpgWbrew pozorom nie jest to nic śmiesznego - w USA w związku z wykorzystywaniem podczas domowej uprawy marihuany specjalistycznych lamp o dużej mocy oraz innego rodzaju energochłonnych urządzeń istnieje poważny problem z rosnącym zużyciem energii elektrycznej. I tu rodzi się poważny problem - jak to zużycie zmniejszyć? Szacuje się że energochłonność domowych upraw marihuany w USA to 2000 W na 1 m kw. To zużycie porównywalne ze zużyciem energii w centrach przetwarzania danych, które są 50 do 200 razy bardziej energochłonne niż typowe biuro.

Przypomnijmy, że 4 stany USA zalegalizowały marihuanę tzw. rekreacyjną - 21 innych stanów zalegalizowało marihuanę medyczną. Wydano 1358 pozwoleń na uprawę w samym tylko Kolorado. Uprawa marihuany pochłonęła 2,2% zużytej energii elektrycznej w Denver w 2014 roku.

EQ Research znalazło kilka rozwiązań dla czystszego i bardziej efektywnego wykorzystania energii przez przemysł marihuany. Po pierwsze, twierdzi, że zarówno media jak i państwowe instytucje nie informują o tym, jak przemysł zużywa energię. Firma zwraca również uwagę na wysoki koszt założenia plantacji marihuany dla firm, co w znacznym stopniu ogranicza zdolność tych firm do korzystania z energii solarnej. Wreszcie, EQ Research zauważa konflikt między obniżeniem kosztów energii i maksymalizacją plonów.

Problemem jest również to, że pomimo zalegalizowania marihuany przez kilka stanów, pozostaje ona nielegalna w USA na poziomie federalnym.

Raport zaleca również zmianę przepisów dotyczących instalacji solarnych dla klientów indywidualnych i komercyjnych. EQ Research dowodzi, że w praktyce może to zniechęcić do wykorzystania energii słonecznej z instalacji dachowych oraz baterii do przechowywania energii, a przede wszystkim efektywności energetycznej, ponieważ struktury te są oparte na historycznych metodach wykorzystania energii.

Istnieją też odpowiednie przepisy w USA. W raporcie przytoczono przykład: zarówno w samym mieście Kolorado jak i w całym hrabstwie Boulder plantatorzy marihuany muszą w ramach zwiększonego zużycia energii wykupić offset węgla, członkostwo we wspólnej instalacji fotowoltaicznej lub innej energii odnawialnej.  
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

750 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...