Francja buduje 1 km drogi solarnej

dodano: 2016-10-26 18:22
autor: Anna Sulisz | źródło: Société Nouvelle Areacem (SNA)/Colas

Droga_solarna_mini Francuska Minister Energetyki Ségolène Royal zainaugurowała 25 października 2016 roku budowę jednego kilometra specjalnej drogi solarnej we francuskim północno-zachodnim departamencie Orne. Ségolène Royal w lecie 2016 roku była z wizytą w Orne, aby zainaugurować budowę fabryki, która będzie produkować nawierzchnię tzw. Wattway, wykonaną z baterii słonecznych. Droga solarna będzie miała około 1 km długości i 2 metry szerokości. Jej łączna powierzchnia to 2.800 m². Francuska firma Colas, która zaprojektowała nawierzchnię Wattway, poinformowała, że instalacja 1 km drogi solarnej zostanie zakończona w grudniu 2016 roku.

DrogaSolarna_1


Po zakończeniu budowy, droga solarna w Orne zostanie podłączona do sieci energetycznej należącej do ENEDIS. Oczekuje się, że inwestycja będzie generować 17,963 kWh energii elektrycznej dziennie, co wystarczy do oświetlenia miasteczka o liczbie 5 tyś.

 

Francuskie Ministerstwo Energii poinformowało, że rozpoczęta inwestycja pozwoli przede wszystkim na ocenę technik budowlanych dla dróg solarnych na dużą skalę oraz pozwoli ocenić nowe rozwiązania technologiczne pod względem zachowania w czasie w ruchu, jak i pod względem wydajności energetycznej.

Projekt jest finansowany przez francuskie Ministerstwo Energii. Ségolène Royal poinformowała o uruchomieniu 5 mln euro z funduszy państwa w celu wsparcia rozwoju panelu fotowoltaicznego Wattway w fabryce Société Nouvelle Areacem (SNA), która znajduje się w tym samym obszarze.

Ségolène Royal nigdy nie ukrywała swojej sympatii do innowacyjnego rozwiązania jakim jest Wattway. Jej wizyty zarówno w lipcu 2016 roku, jak i obecna wizyta mają na celu pokazanie wsparcia rządu dla koncepcji dróg solarnych.

Rozwój dróg solarnych przyczyni się  do rozwoju zielonej energii w tej części kraju oraz wpłynie na tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców tego regionu. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł Conax Eycos CAM + karta Smart HD+ 2m

Karta startowa Smart HD 2-miesięczna + do kompletu najtańszy moduł...

215 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X10

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

1090 zł Więcej...