Francja buduje 1 km drogi solarnej

dodano: 2016-10-26 18:22
autor: Anna Sulisz | źródło: Société Nouvelle Areacem (SNA)/Colas

Droga_solarna_mini Francuska Minister Energetyki Ségolène Royal zainaugurowała 25 października 2016 roku budowę jednego kilometra specjalnej drogi solarnej we francuskim północno-zachodnim departamencie Orne. Ségolène Royal w lecie 2016 roku była z wizytą w Orne, aby zainaugurować budowę fabryki, która będzie produkować nawierzchnię tzw. Wattway, wykonaną z baterii słonecznych. Droga solarna będzie miała około 1 km długości i 2 metry szerokości. Jej łączna powierzchnia to 2.800 m². Francuska firma Colas, która zaprojektowała nawierzchnię Wattway, poinformowała, że instalacja 1 km drogi solarnej zostanie zakończona w grudniu 2016 roku.

DrogaSolarna_1


Po zakończeniu budowy, droga solarna w Orne zostanie podłączona do sieci energetycznej należącej do ENEDIS. Oczekuje się, że inwestycja będzie generować 17,963 kWh energii elektrycznej dziennie, co wystarczy do oświetlenia miasteczka o liczbie 5 tyś.

 

Francuskie Ministerstwo Energii poinformowało, że rozpoczęta inwestycja pozwoli przede wszystkim na ocenę technik budowlanych dla dróg solarnych na dużą skalę oraz pozwoli ocenić nowe rozwiązania technologiczne pod względem zachowania w czasie w ruchu, jak i pod względem wydajności energetycznej.

Projekt jest finansowany przez francuskie Ministerstwo Energii. Ségolène Royal poinformowała o uruchomieniu 5 mln euro z funduszy państwa w celu wsparcia rozwoju panelu fotowoltaicznego Wattway w fabryce Société Nouvelle Areacem (SNA), która znajduje się w tym samym obszarze.

Ségolène Royal nigdy nie ukrywała swojej sympatii do innowacyjnego rozwiązania jakim jest Wattway. Jej wizyty zarówno w lipcu 2016 roku, jak i obecna wizyta mają na celu pokazanie wsparcia rządu dla koncepcji dróg solarnych.

Rozwój dróg solarnych przyczyni się  do rozwoju zielonej energii w tej części kraju oraz wpłynie na tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców tego regionu. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo X8

Mini PC na systemie Android 6.0 Marshmallow z procesorem Realtek...

590 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...