Drzewa NewWind - energia z wiatru z 64 mikroturbin [wideo]

dodano: 2017-02-06 23:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: NewWind

Newwind_turbiny_360px.jpg Francuska firma NewWind opracowała projekt estetycznej mini elektrowni wiatrowej, która składa się z kilkudziesięciu miniturbin Aeroleaf, przypominających liście na drzewie, które faktycznie jest stalowe. Pierwszą instalację drzewa Arbre à Vent w Paryżu wykonano w lutym 2016 roku.

Newwind_turbiny_760px.jpg


NewWind postawił na estetykę i niski poziom hałasu turbin - liści. Takie miniturbiny imitujące drzewa można zainstalować w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych, a czas pracy przewidywany jest na 25 lat.Jedno takie „drzewo na wiatr”o wysokości 10 m i masie 2,5 t z 64 miniturbinami może zagwarantować moc 4,1 kW (rocznie 2400 kWh). 

„Drzewo" z turbinami Aeroleaf od NewWind powinno wyprodukować energię elektryczną dla około 83 proc. energetycznych potrzeb standardowego gospodarstwa domowego. Jest możliwe też inne zastosowanie - zasilanie lamp ulicznych.Drzewa NewWind pokazywano podczas turnieju Roland Garros i paryskiego szczytu klilmatycznego COP21 w Le Bourget. Także jeden z banków próbnie zainstalował takie drzewo.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 65 cm

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

369 zł Więcej...