Drzewa NewWind - energia z wiatru z 64 mikroturbin [wideo]

dodano: 2017-02-06 23:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: NewWind

Newwind_turbiny_360px.jpg Francuska firma NewWind opracowała projekt estetycznej mini elektrowni wiatrowej, która składa się z kilkudziesięciu miniturbin Aeroleaf, przypominających liście na drzewie, które faktycznie jest stalowe. Pierwszą instalację drzewa Arbre à Vent w Paryżu wykonano w lutym 2016 roku.

Newwind_turbiny_760px.jpg


NewWind postawił na estetykę i niski poziom hałasu turbin - liści. Takie miniturbiny imitujące drzewa można zainstalować w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych, a czas pracy przewidywany jest na 25 lat.Jedno takie „drzewo na wiatr”o wysokości 10 m i masie 2,5 t z 64 miniturbinami może zagwarantować moc 4,1 kW (rocznie 2400 kWh). 

„Drzewo" z turbinami Aeroleaf od NewWind powinno wyprodukować energię elektryczną dla około 83 proc. energetycznych potrzeb standardowego gospodarstwa domowego. Jest możliwe też inne zastosowanie - zasilanie lamp ulicznych.Drzewa NewWind pokazywano podczas turnieju Roland Garros i paryskiego szczytu klilmatycznego COP21 w Le Bourget. Także jeden z banków próbnie zainstalował takie drzewo.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

750 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...