UE wspiera rozwój energii odnawialnej w Afryce

dodano: 2017-03-06 20:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: European Commission

AREI_Afryka_360px.jpg Komisja Europejska zdecydowała się wesprzeć „Inicjatywę Energii Odnawialnej Afryki” (Africa Renewable Energy Initiative - AREI) kwotą 300 mln euro. 4 marca 2017 roku w Konakry w Gwinei, Komisarz ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju, Neven Mimica, ogłosił przygotowanie 19 nowych projektów dotyczących energii odnawialnej w Afryce z inwestycjami o łącznej kwocie 4,8 mld euro.

AREI_Afryka_760px.jpg


Projekty OZE jakich należy się spodziewać, przy wkładzie UE w wysokości 300 mln euro spowoduje dodanie 1,8 GW z energii odnawialnej w Afryce. Unia Europejska jest kluczowym partnerem przy współpracy z Afryką na rzecz zrównoważonej energii.

Unia Europejska potwierdza swoją wiodącą rolę we wspieraniu kontynentu afrykańskiego w promowaniu odnawialnych źródeł energii na rzecz poprawy dostępu do energii dla afrykańskich obywateli. 

Celem Komisji Europejskiej na rok 2020 jest dać 30 milionom ludzi w Afryce dostęp do zrównoważonej energii, co ograniczy emisję 11 mln ton dwutlenku węgla rocznie, a także pomaże w tworzeniu kolejnych 5 GW energii odnawialnej w Afryce. Jednym z kluczowych celów AREI jest wygenerowanie 10 GW nowej energii odnawialnej w Afryce w roku 2020 oraz odblokowanie potencjału Afryki, aby wygenerować aż 300 GW z OZE do 2030 r.

Finansowanie UE rozwoju w kierunku zrównoważonej energii w Afryce Subsaharyjskiej w latach 2014-2020 to około 2,7 mld euro. Komisja Europejska, państwa członkowskie UE i instytucje finansowe UE zobowiązały się do wspierania instrumentów finansowych AREI.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...