Solarny dach od Tesli z opóźnieniem

dodano: 2017-03-28 09:55 | aktualizacja: 2017-03-28 10:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: Tesla/SolarCity

Solar_roof_musk_360px.jpg W piątek 24 marca, prezes Tesli, Elon Musk, ujawnił, że firma rozpocznie przyjmowanie zamówień na dach solarny (Solar Roof) w kwietniu. Wiadomość została dostarczona za pośrednictwem Twittera, w skrótowym stylu, który charakteryzuje strategię PR firmy Tesla.

tesla_solar_roof_360px.jpg


W związku z tym wciąż pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Tesla wskazując na listę oczekujących na Solar Roof na swojej stronie internetowej przekazała, że produkcja rozpocznie się w połowie roku 2017, co oznacza, że ​​podobnie jak samochody firmy, nastąpi znaczne opóźnienie między rejestracją a możliwością zakupu produktu.

Musk stworzył atmosferę tajemnicy wokół Tesli i jej produktów. To trochę szaleństwo dla dziennikarzy próbujących pisać o tej firmie, ale wydaje się, że specjalna strategia, aby budować szum wokół swoich produktów.

Podobnie jak samochody Tesli, Solar Roof wygląda na luksusowy produkt. Ale Elon Musk stwierdził, że Solar Roof będzie prawdopodobnie kosztować mniej niż produkcja i montaż zwykłego dachu na domu - bez generowania energii elektrycznej. Dach solarny będzie imitował łupki, dachy terakotowe i dachówki. 

W przemyśle słonecznym nie brakuje sceptycyzmu na temat dachu słonecznego Tesli, biorąc pod uwagę liczbę projektów wbudowanych produktów fotowoltaicznych (tzw. BIPV), które nie powiodły się w ostatnich latach. Jednak Elon Musk chciałby dać nowe życie takiej koncepcji.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

899 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

199 zł Więcej...