Australia Południowa: gigantyczna farma słoneczna za 1 mld dol.

dodano: 2017-04-04 12:07 | aktualizacja: 2017-04-09 22:42
autor: Anna Sulisz | źródło: Lyon Group

Australia_riverland_360px.jpg Budowa gigantycznej elektrowni słonecznej zlokalizowanej w Australii Południowej ma rozpocząć się już niebawem i potrwać do końca roku. Dzięki 3,4 mln paneli słonecznych i 1,1 mln baterii, będzie to największa elektrownia słoneczna na świecie. Według firmy Lyon Group odpowiedzialnej za budowę, całkowita wydajność obiektu wyniesie 330 MW, co wystarczy do zapewnienia dostaw prądu dziesiątkom tysięcy domów w Australii Południowej.

Australia_riverland_760px.jpg


Projekty dotyczące energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, to przyszłość
- powiedział Jay Weatherill, premier Australii Południowej.


Po ukończeniu budowy wartej około 1 mld dol., elektrownia zajmie powierzchnię 4000 m2. Obiekt będzie w stanie dostarczyć około 330 MW w ciągu 18 minut lub 100 MW w ciągu jednej godziny. Takie ilości będą wystarczające do przywrócenia energii elektrycznej w miejscach, w których doszło do przerw w zasilaniu. Przybędzie 270 miejsc pracy.

Australia Południowa jest miejscem bogatym w wiatr i promienie słoneczne, które można wykorzystać do dostarczania energii elektrycznej przez cały rok. Nowy projekt jest tylko jednym z wielu, które mają pomóc dwukrotnie zwiększyć ilość energii elektrycznej produkowanej ze źródeł odnawialnych do 2020 r. 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

999 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1570 zł Więcej...

Miernik Megasat HD 5 COMBO DVB-S2X/T2/C2

Profesjonalny miernik niemieckiej firmy Megasat do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

2090 zł Więcej...