3 farmy fotowoltaiczne w okolicach Odessy

dodano: 2017-06-13 15:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: Kness Group

Kness_group_ukraina_360px.jpg Obwód Odessy przygotowuje się do uruchomienia nowych instalacji PV. Planowane są trzy farmy fotowoltaiczne 86 MW, które będą produkować energię elektryczną ze słońca na skalę przemysłową dzieki inwestycji lokalnego wykonawcy Kness Group. Firma zainwestuje w te 3 instalacje PV około 80 mln dol.

Kness_group_ukr_760px.jpg


Gubernator Odessy, Maxim Stepanow, podpisał memorandum porozumienia z ukraińską firmą Kness Group na budowę trzech elektrowni PV o łącznej mocy 86 MW.

Według informacji prasowej firma zamierza zainwestować około 80 mln dol. w trzy obiekty. Fundusze na to mają pochodzić od nieokreślonych inwestorów ukraińskich, amerykańskich i europejskich.

Trzy instalacje fotowoltaiczne zostaną zlokalizowane w okręgu Arcyz (na południowy zachód od Odessy) i okręgu Okniańskim (na północ od Odessy - przy granicy z Mołdawią). Wszystkie projekty zostaną opracowane w ramach programu FIT na Ukrainie.

Nowe taryfy FIT na Ukrainie wynoszą 0,1599 EUR (0,1726 USD) / kWh dla naziemnych elektrowni słonecznych wykonanych w 2016 r. i 0,1502 EUR (0,1621 USD) za kWh dla projektów budowanych w latach 2017 - 2019. Aby otrzymać wyższą rekompensatę, wielu projektantów zajmujących się energetyką słoneczną dąży do realizacji bieżących projektów do końca tego roku.

Grupa Kness zainstalowała na Ukrainie 10 farm słonecznych o łącznej mocy 54 MW. Celem firmy Kness Group jest doprowadzenie do uruchomienia farm o łącznej mocy około 300 MW do końca tego roku.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...