Browar Węgrzce Wielkie z Piwem Warzonym Słońcem

dodano: 2017-06-15 13:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: https://www.facebook.com/BrowarWegrzceWielkie/

browar_wegrzce_sun_360px.jpg Od maja tego roku każde piwo z Browaru Węgrzce Wielkie to Piwo Warzone Słońcem. Własna instalacja fotowoltaiczna 6,84 kWp zasila kocioł warzelny i wszystkie urządzenia browaru. Lokalne piwo spod Krakowa staje się jeszcze bardziej naturalne i ekologiczne. Od samego początku! - głoszą na FB Browaru Węgrzce Wielkie.

browar_big_760px.jpg


Browar Węgrzce Wielkie to mały browar, który pod Wieliczką rozpoczął produkcję piwa wiosną 2016 roku. Produkowane jest kilka gatunków piwa naturalnego nagazowanego w procesie refermentacji. Bardzo istotne jest to, że instalacje do warzenia piwa w Węgrzycach Wielkich są zasilane energią słoneczną ze znajdującej się na dachu browaru instalacji fotowoltaicznej.

Energię elektryczną dostarcza system paneli fotowoltaicznych PV o mocy 6,84 kWp. Składa się on z 24 modułów fotowoltaicznych Kioto Solar, każdy o mocy 285 Wp. Do obsługi zastosowano trójfazowy inwerter Fronius o mocy 6 kW

Właściciele Browaru Węgrzce Wielki zdecydowali się na własną inwestycję w instalację fotowoltaiczną bez żadnych dotacji. Energia ma zaspokoić 100 proc. bieżących potrzeb na energię elektryczną.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ Ultimo 4K + dysk 3TB

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2990 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1590 zł Więcej...