Browar Węgrzce Wielkie z Piwem Warzonym Słońcem

dodano: 2017-06-15 13:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: https://www.facebook.com/BrowarWegrzceWielkie/

browar_wegrzce_sun_360px.jpg Od maja tego roku każde piwo z Browaru Węgrzce Wielkie to Piwo Warzone Słońcem. Własna instalacja fotowoltaiczna 6,84 kWp zasila kocioł warzelny i wszystkie urządzenia browaru. Lokalne piwo spod Krakowa staje się jeszcze bardziej naturalne i ekologiczne. Od samego początku! - głoszą na FB Browaru Węgrzce Wielkie.

browar_big_760px.jpg


Browar Węgrzce Wielkie to mały browar, który pod Wieliczką rozpoczął produkcję piwa wiosną 2016 roku. Produkowane jest kilka gatunków piwa naturalnego nagazowanego w procesie refermentacji. Bardzo istotne jest to, że instalacje do warzenia piwa w Węgrzycach Wielkich są zasilane energią słoneczną ze znajdującej się na dachu browaru instalacji fotowoltaicznej.

Energię elektryczną dostarcza system paneli fotowoltaicznych PV o mocy 6,84 kWp. Składa się on z 24 modułów fotowoltaicznych Kioto Solar, każdy o mocy 285 Wp. Do obsługi zastosowano trójfazowy inwerter Fronius o mocy 6 kW

Właściciele Browaru Węgrzce Wielki zdecydowali się na własną inwestycję w instalację fotowoltaiczną bez żadnych dotacji. Energia ma zaspokoić 100 proc. bieżących potrzeb na energię elektryczną.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł HD+ z pakietem Eurosport z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

520 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...