Innowacyjne, ilustrowane panele słoneczne [wideo]

dodano: 2017-07-05 16:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Swiss Center for Electronics and Microtechnology

Kaleo_solar_360px.jpg CSEM - Swiss Center for Electronics and Microtechnology, czyli szwajcarske Centrum Elektroniki i Mikrotechnologii opracowało Kaleo, specjalną technologię integracji obrazów o wysokiej rozdzielczości do paneli słonecznych. Na czym to polega?

Kaleo_Solar_BCN_760px.jpg


Unikatowe rozwiązanie technologiczne do integracji obrazów o wysokiej rozdzielczości do paneli słonecznych został opracowany przez szwajcarskie Centrum Elektroniki i Mikrotechnologii, przy wsparciu finansowym Banque Cantonale Neuchateloise (BCN), torując drogę dla nowego, estetycznego podejścia do wykorzystania słońca.

Pierwsze takie panele fotowoltaiczne jako wyświetlacze pokazano na wystawie Kaleo odbywającej się w ogrodach banku BCN w Neuchatel. Wystawa prezentująca takie możliwości wykorzystania paneli PV została otwarta 24 czerwca 2017 r. i jest dostępna do oglądania w okresie letnim.

Wystawa składa się z 12 paneli PV z sześcioma obrazami, w tym jest 5 portretów wykonanych przez szwajcarskiego fotografa Guillaume Perreta, z których wszystkie pokazują mimiki ludzi, które promieniują energią. Jeden wykonany został przez studenta Etienne Wildi, zwycięzcę konkursu Kaleo.

W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki zaangażowaniu partnerów publicznych, takich jak Swiss National Science Foundation lub kanton Neuchatel, CSEM skupiła się na rozwoju estetycznych instalacji fotowoltaicznych, aby pokazać innowacje w tym względzie, a mianowicie białe lub kolorowe panele słoneczne.

Szwajcariama ambitną strategię energetyczną, aby zwiększyć udział energii słonecznej od obecnych 2,5 proc. do 20 proc. do roku 2050. Nowe, ilustrowane panele słoneczne mogą okazać się szczególnie przydatne w takich dziedzinach jak reklama czy informacja. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...