Innowacyjne, ilustrowane panele słoneczne [wideo]

dodano: 2017-07-05 16:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: Swiss Center for Electronics and Microtechnology

Kaleo_solar_360px.jpg CSEM - Swiss Center for Electronics and Microtechnology, czyli szwajcarske Centrum Elektroniki i Mikrotechnologii opracowało Kaleo, specjalną technologię integracji obrazów o wysokiej rozdzielczości do paneli słonecznych. Na czym to polega?

Kaleo_Solar_BCN_760px.jpg


Unikatowe rozwiązanie technologiczne do integracji obrazów o wysokiej rozdzielczości do paneli słonecznych został opracowany przez szwajcarskie Centrum Elektroniki i Mikrotechnologii, przy wsparciu finansowym Banque Cantonale Neuchateloise (BCN), torując drogę dla nowego, estetycznego podejścia do wykorzystania słońca.

Pierwsze takie panele fotowoltaiczne jako wyświetlacze pokazano na wystawie Kaleo odbywającej się w ogrodach banku BCN w Neuchatel. Wystawa prezentująca takie możliwości wykorzystania paneli PV została otwarta 24 czerwca 2017 r. i jest dostępna do oglądania w okresie letnim.

Wystawa składa się z 12 paneli PV z sześcioma obrazami, w tym jest 5 portretów wykonanych przez szwajcarskiego fotografa Guillaume Perreta, z których wszystkie pokazują mimiki ludzi, które promieniują energią. Jeden wykonany został przez studenta Etienne Wildi, zwycięzcę konkursu Kaleo.

W ciągu ostatnich kilku lat, dzięki zaangażowaniu partnerów publicznych, takich jak Swiss National Science Foundation lub kanton Neuchatel, CSEM skupiła się na rozwoju estetycznych instalacji fotowoltaicznych, aby pokazać innowacje w tym względzie, a mianowicie białe lub kolorowe panele słoneczne.

Szwajcariama ambitną strategię energetyczną, aby zwiększyć udział energii słonecznej od obecnych 2,5 proc. do 20 proc. do roku 2050. Nowe, ilustrowane panele słoneczne mogą okazać się szczególnie przydatne w takich dziedzinach jak reklama czy informacja. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

650 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 65 cm

stalowa antena 65 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

139 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

369 zł Więcej...