129 MWh największa bateria litowo-jonowa na świecie

dodano: 2017-07-09 14:52 | aktualizacja: 2017-07-16 21:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: theleadsouthaustralia.com.au

au_projekt_farma_360px.jpg Tesla współpracuje z firmą Neoen w celu budowy w Australii ogromnej baterii litowo-jonowej 129 MWh. Instalacja zostanie połączona z farmą wiatrową w południowej Australii. Przy 129 MWh stanie się największymi projektem budowy baterii litowo-jonowej na świecie i jest rozwijany we współpracy z francuską firmą Neoen.

Musk_AU_760px.jpg


„Australia Rocks!" - przekazał prezes firmy Tesla, Elon Musk na Twitterze, gdy ujawnił szczegóły najnowszego przełomowego projektu - instalacji 129 MWh baterii litowej w Południowej Australii.

Projekt obejmie współpracę Tesli z francuską firmą Neoen, która posiada największą w Europie farmę fotowolaticzną Cestas, wszystko po to, by zainstalować baterie w ramach projektu, który jest wspierany przez rząd Australii Południowej w ramach planu energetycznego na kwotę 550 mln dol.

Musk wcześniej informował, że firma Tesla zobowiązuje się zainstalować system baterii w 100 dni od daty podpisania umowy, a jeśli nie to energia zostanie dostarczona bezpłatnie. W Kalifornii Tesla zakończyła instalację i uruchomiła projekt o mocy 80 MWh w ciągu zaledwie 88 dni, ale projekt w Australii jest znacznie większy.

Bateria zostanie zainstalowana w pobliżu Jamestown w Australii Południowej i zostanie powiązana z farmą wiatrową Hornsdale, aby ustabilizować nieciągłość energii odnawialnej, która może być dostarczana do sieci.

Od września zeszłego roku, gdy w stanie South Australia były przerwy w dostawie energii elektrycznej, skłoniły rząd federalny do użycia odnawialnych źródeł energii do zapewnienia dostępu do energii elektrycznej.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z kodekiem wideo HEVC/H.265. Wbudowana satelitarna głowica...

1299 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO 4K + dysk 1TB

Vu+ SOLO 4K - najnowszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

1750 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...