Zakopane z dotacjami do solarów, fotowoltaiki i pomp ciepła

dodano: 2017-08-17 12:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: zakopane.eu

Zakopane_dotacja_360px.jpg Urząd Miasta w Zakopanem zamierza pozyskać fundusze europejskie na zakup i instalację paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła i systemów solarnych u mieszkańców miasta. Dotacja wyniesie do 60% na solary, panele fotowoltaiczne lub pompy ciepła. O dokładnym poziomie dotacji będzie wiadomo, gdy zostanie on określony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zakopane_solar_760px.jpg


Dotacje na odnawialne źródła energii

Kto będzie mógł skorzystać?
Właściciele domów jedno- i wielorodzinnych w Gminie Miasto Zakopane, także jeśli w budynku prowadzona jest działalność usługowa, np. wynajem pokoi.

Jaka będzie wysokość dofinansowania?
Dotacja wyniesie do 60% na solary, panele fotowoltaiczne lub pompy ciepła. O dokładnym poziomie dotacji poinformujemy, gdy zostanie on określony przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Jakie źródło wybrać?
Należy ocenić, jakiego urządzenia potrzeba i czy dom daje możliwość, aby je zainstalować. Jeśli Urząd Marszałkowski przyzna Zakopanemu dotację, mieszkaniec otrzyma dofinansowanie na OZE o takich parametrach, o jakie wnioskował. Mieszkańcy Zakopanego mają prosty poradnik do dyspozycji w dziale „OZE w praktyce”.

OZE a inne programy

O dotację można starać się bez względu na to, czy złożono wniosek o wymianę starego pieca węglowego na ekologiczne źródło ogrzewania w ramach kampanii „Wymień piec, póki są dotacje”, czy też skorzystano z pomocy w ramach miejskiego programu dofinansowań.

Całe Podhale jest w obszarze korzystnym dla energetyki geotermalnej.
 Zakopanem i okolicy są baseny termalne oraz oparta o geotermię ciepłownia. Część Zakopanego ma sieć geotermalną do ogrzewania budynków i wody lub sieć znajduje się w zasięgu sieci gazowej. Są jednak dzielnice miasta pod Giewontem, w których budynki muszą być ogrzewane piecami na paliwa stałe z uwagi na brak dostępu do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Stąd często w zimie jest duży smog w Zakopanem. Sytuacja po wymianie pieców i dofinansowaniach do OZE powinna z czasem się poprawiać.

Źródło: zakopane.eu
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

750 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...