Electrum wykona „pod klucz” 14 farm fotowoltaicznych

dodano: 2017-08-22 15:26 | aktualizacja: 2017-08-22 15:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: Electrum

Electrum_mini_360px.jpg ReneSola zainwestuje w Polsce w ciekawy projekt fotowoltaiczny. Inwestycja ma składać się 14 farm fotowoltaicznych o mocy 1 MW każda. Wykonanie tej inwestycji ReneSola powierzyła firmie Electrum. 

Electrum_760px.jpg


Electrum zaprojektuje i zbuduje 14 farm fotowoltaicznych dla ReneSola w modelu EPC (ang. Engineering – Procurement – Construction). Prace przy budowie farm PV mają rozpocząć się jeszcze w sierpniu tego roku, a już ich zakończenie zaplanowano na koniec roku. 

Łączna moc zainstalowana elektrowni wyniesie 14 MW, z największym klastrem o mocy 6 MW. Farmy powstaną w centralnej oraz zachodniej części Polski, m.in. na terenie województwa mazowieckiego. Największy klaster będzie obejmował 6 instalacji fotowoltaicznych o mocy 1 MW każda, które będą położone obok siebie, ale każda z nich ma być oddzielnym projektem.

Według Polskiego Instytutu Energii Odnawialnej, instalacje fotowoltaiczne stanowią 2,3 proc. wszystkich odnawialnych źródeł energii w Polsce, i stanowią 0,5 proc. mocy zainstalowanej w krajowym systemie energetycznym. Okazuje się, że w polskim systemie elektroenergetycznym jest miejsce na około 1000 MW tylko w fotowoltaice. Według danych URE na koniec czerwca br. w Polsce były zainstalowane elektrownie słoneczne o mocy poniżej 103 MW. Szkoda więc, że obecnie banki podchodzą z dużą rezerwą i dystansem do finansowania projektów OZE w Polsce. To się zmieni z czasem, po przejściu czkawki związanej z finansowaniem wiatraków.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

750 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...