Falcon 9 wyniósł 10 satelitów, 1. stopień wrócił [wideo]

dodano: 2017-10-09 17:59
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: SpaceX

Falcon 9 Misja Iridium-3 W poniedziałek 9 października o 14:37 czasu polskiego SpaceX pomyślnie wykonała misję Iridium-3, wynosząc na orbitę 10 satelitów tego systemu. Rakieta wystartowała z kosmodromu Space Launch Complex 4E (SLC-4E) z bazy amerykańskich Sił Powietrznych Vandenberg Air Force Base zlokalizowanej w Kalifornii.

SpaceX


Misja rakiety Falcon 9 zabrała na orbitę docelową 10 satelitów Iridium NEXT i jest to część serii lotów, łącznie na orbitę trafi 81 satelitów Iridium NEXT, z czego 75 wyniesie SpaceX.

Po oddzieleniu się pierwszego członu rakiety Falcon 9 (ok. 2 minuty i 27 sekund lotu) bezpiecznie wrócił on na Ziemię (po ok. 7 minutach i 23 sekundach lotu), lądując na pływającej platformie „Just Read the Instructions” (nazwę można przetłumaczyć jako „wystarczy przeczytać instrukcje”) zlokalizowanej na Oceanie Spokojnym.Iridium to największy satelitarny system służący do globalnej transmisji danych i komunikacji głosowej. Satelity wynoszone w ramach programu Iridium NEXT to największa techniczna aktualizacja Iridium realizowana do tej pory. Satelity konstruowane we współpracy z Thales Alenia Space będą wynoszone stopniowo do połowy 2018 roku i będą wymieniane przez operatora jeden po drugim.

Nowe satelity Iridium wprowadzają liczne nowe technologie, w tym platformę komunikacyjną Iridium Certus zapewniającą większą przepustowość dla całego ekosystemu usług dla lotnictwa, jednostek pływających, urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) oraz usług terenowych i organizacji rządowych. Kolejną nowością będzie Aireon - system zapewniający śledzenie i bieżącą kontrolę tras przelotu samolotów w czasie rzeczywistym dla 100 proc. maszyn wyposażonych w systemy ADS-B.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

750 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...