Największa w Europie stacja ładowania w Norwegii

dodano: 2017-10-29 18:13 | aktualizacja: 2017-10-30 17:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: Tesla/NRK

Tesla_Supercharger_360px.jpg Tesla wybuduje największą w Europie stację ładowania elektrycznych pojazdów w Norwegii - podał norweski nadawca telewizji NRK w sobotę 28 października.

Supercharger_tesla_760px.jpg


Stacja, z 42. specjalnie zaprojektowanymi punktami ładowania, zostanie wybudowana w Rygge, około 65 km na południe od Oslo, przy trasie E6 przy Moss Airport Rygge.

Właściciele innych typów samochodów elektrycznych niż Tesla będą mogli korzystać z innych 3. punktów ładowania na pobliskiej stacji benzynowej.

- Inwestujemy dużo w budowę stacji ładowania, dzięki czemu łatwo jest korzystać z naszych samochodów podczas długiej podróży. Cieszymy się na otwarcie tej stacji w Rygge - powiedział Even Sandvold Roland, szef komunikacji Tesla Norge.


W Norwegii, firma Tesla ma już jedną z większych stacji szybkiego ładowania z 20 stanowiskami w Nebbenes, około 60 km na północ od Oslo, również przy drodze E6.

Według statystyk z norweskiej Electric Vehicle Association, samochody elektryczne Tesli stanowiły mniej niż 15 proc. wszystkich samochodów elektrycznych w Norwegii w I połowie 2017 r. Stowarzyszenie podkreśla, że ​​w ciągu najbliższych 3 lat na norweskich drogach liczba punktów ładowania musi wzrosnąć 3 razy. Celem jest osiągnięcie takiej liczby stacji ładowania, aby były co 50 km wzdłuż głównej sieci dróg w Norwegii.

W Norwegii istnieje ogromne zainteresowanie samochodami elektrycznymi, a coraz więcej osób chciałoby go mieć jako główny samochód w domu. Zatem ważne jest, aby istniała dobra infrastruktura do ładowania aut elektrycznych. Zaniepokoić może jedynie to, że Norwegia zamierza ograniczyć dotacje do tych aut.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K

Vu+ UNO 4K - młodszy brat SOLO 4K, odbiornik Ultra...

1049 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

750 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF4008 E2 4K Combo

Octagon SF4008 E2 4K - odbiornik UHD 4K z kodekiem...

1199 zł Więcej...