2 razy większa produkcja VW e-Golfa

dodano: 2017-12-27 17:14 | aktualizacja: 2017-12-29 21:06
autor: AS | źródło: volkswagen-media-services.com/ORAP.pl

ElectroMobility Poland auto elektryczne Volkswagen poinformował, że aby sprostać zwiększonemu popytowi na elektrycznego e-Golfa, od marca 2018 r. podwoi produkcję tego modelu w Dreźnie.

Volkswagen E-Golf


W tym celu koncern VW wprowadzi 2. zmianę w swoim zakładzie Transparent Factory, gdzie z taśm montażowych będzie zjeżdżać 70 egz. e-Golfa dziennie, zamiast 35 jak teraz.

Od 2018 r. produkcja modelu w Dreźnie ma być całkowicie neutralna pod względem emisji CO2. Już teraz wykorzystywana przez fabrykę energia elektryczna pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych (OZE). Pozwala to na redukcję emisji dwutlenku węgla o 3 600 ton rocznie. Dodatkowo zakład VW przestawi się na system ogrzewania, który nie powoduje wytwarzania CO2.

Marka Volkswagen posiada obecnie 11 fabryk korzystających z energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Oprócz Drezna są to zakłady zlokalizowane w Chemnitz, Zwickau, brazylijskich miastach Anchieta, Taubaté, Kurtyba i São Carlos, Bratysławie i Martin na Słowacji, hiszpańskiej Pampelunie oraz w Polkowicach.

Obecnie źródła odnawialne odpowiadają za około 1/3 energii elektrycznej zużywanej przez Grupę Volkswagena.

Źródło: orpa.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ UNO 4K SE

Vu+ UNO 4K SE - najnowszy tuner Vu+ 4K od...

1189 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

950 zł Więcej...