Innogy z e-Car Sharingiem w Warszawie

dodano: 2018-02-20 17:23 | aktualizacja: 2018-02-20 17:45
autor: Janusz Sulisz | źródło: innogy.pl

bmw_i3_zofia_360px.jpg Od 21 lutego do 31 marca 2018 r. potrwa pilotażowy projekt testów w pełni elektrycznego e-Car Sharingu od firmy innogy. Niestety testy e-Car Sharingu na razie tylko w Warszawie. W projekcie pilotażowym dostępnych jest 5 samochodów, ale aż 4 różne modele aut: BMW i3, Nissan Leaf, Renault ZOE i Hyundai IONIQ.

Innogy_e_card_sharing_760px.jpg


Mieszkańcy Warszawy którzy pobiorą aplikację na urządzenia mobilne, będą mogli wynająć samochody elektryczne marek BMW, Hyundai, Renault i Nissan z 50-proc. zniżką. Co ciekawe, każdy z samochodów ma swoje imię. W wyborze nazw zainspirowała lista imion najczęściej nadawanych małym warszawiakom w 2017 roku. Tak więc jedno aut to Zosia - tak nazwano jeden z BMW i3.

Jak można skorzystać z usługi innogy e-Car Sharing?

Należy pobrać aplikację mobilną na telefon ze sklepów Google Play (dla systemu Android 5.0 lub nowszy) i App Store (dla systemu iOS 10.0 lub nowszy). Zarejestrować konto, podając dane osobowe i podłączając kartę płatniczą. Aktywuje się konto. Do korzystania z aplikacji wymaganie jest włączenie w telefonie Internetu, Bluetootha i danych lokalizacyjnych.

W fazie testów po Warszawie jeździć będzie 8 aut.

5 z nich zostanie udostępnionych mieszkańcom, 2 przeznaczone są dla partnera biznesowego, a jednym będą jeździć pracownicy Innogy. Koszt usługi waha się w zależności od modelu od 0,6 do 1 zł netto za minutę oraz od 0,8 do 1 zł za kilometr. Do ładowania pojazdów zostanie wykorzystana istniejąca sieć stacji ładowania innogy. Samochody będą relokowane pod stacje ładowania.

Innogy liczy, że ustawa o elektromobilności przyczyni się do do rozwoju rynku pojazdów niskoemisyjnych w naszym kraju. W 2017 r. ze stacji Innogy w Warszawie pobrano ponad 32 MWh energii elektrycznej, która pozwoliła na przejechanie 200 tys. km. Testy są realizowane z firmą Keratronik, która jest partnerem technologicznym projektu.

Źródło: innogy.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Karta USB WiFi Vu+ 300Mbps

Karta USB WiFi specjalna wersja do tunerów Vu+. Działa również...

89 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

159 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...