Elektryczne BMW i3 we flocie Kancelarii Prezydenta RP

dodano: 2018-03-15 12:25 | aktualizacja: 2018-03-15 12:34
autor: JS | źródło: orpa.pl/BMW

BMW prezydent RP, Polska, W pełni elektryczny samochód BMW i3 wspiera pracę Kancelarii Prezydenta RP. Samochód został dostarczony przez dealera marki BMW Auto Fus.

BMW prezydent RP, Polska,


BMW i3 jest wyposażone w elektryczny napęd, co oznacza zerową emisję dwutlenku węgla do atmosfery podczas jazdy. Jak informuje BMW, jest to szczególnie istotne w mieście i przyczynia się do dbałości o jakość powietrza. Wraz z wejściem w życie ustawy o elektromobilności, kierowcy BMW i3 mogą korzystać ze specjalnych przywilejów dla pojazdów elektrycznych, m.in. poruszania się po pasach ruchu dla autobusów oraz korzystania z dedykowanych miejsc parkingowych. Dodatkowo, zakup tego modelu zwolniony jest z akcyzy.

Produkcja BMW i3 rozpoczęła się w 2013 r. W roku ubiegłym zaprezentowano odświeżoną wersję modelu wraz z usportowioną odmianą i3s. Pojazd jest dostępny w salonach również z range extenederem, który doładowuje baterie i pozwala przejechać większy dystans na jednym ładowaniu.
 

W 2017 r. sprzedaż BMW i3 w Polsce wzrosła o 29% r/r.
Zarejestrowano 117 sztuk modelu, a jego udział w rynku pojazdów całkowicie elektrycznych osiągnął poziom ok. 27%. Samochód od 2014 r. jest nieprzerwanie najpopularniejszym elektrycznym modelem kompaktowym klasy premium na świecie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Dreamsky TSC-100 HEVC COMBO DVB-S2/T2/C

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-100 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych...

1890 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

160 zł Więcej...