Ekologiczne ławki CityTree w Londynie

dodano: 2018-03-22 22:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: greencitysolutions.de

Green Solutions City Tree Londyn Londyn ponownie zmaga się z zanieczyszczeniem powietrza. Ostatnio w ciągu jednego miesiąca osiągnięto tam limit zanieczyszczeń za cały 2018 rok. Londyn postawił na CityTree - ekologiczne ławki.

Green Solutions City Tree Londyn


Londyn szczególne interesuje się nowatorskimi koncepcjami oczyszczania powietrza. Przy jednej z londyńskich ulic postawiono ławki, które mają pochłaniać więcej dwutlenku węgla niż las.

Londyn wykorzystał projekt niemieckiej firmy technologicznej Green City Solutions. Ustawiono ławki o nazwie CityTree, które stoją przy kilku pubach i supermarketach. To rodzaj hybrydy pomiędzy ławką miejską a filtrem oczyszczającym powietrze. 

Ławki zawierają kombinację mchów i innych roślin, które naturalnie absorbują zanieczyszczenia z powietrza. Dodatkowo, sprzęt wyposażono w komputer, który na bieżąco przekazuje informacje na temat poziomu zanieczyszczeń, wilgotności oraz temperatury powietrza. Aby dopełnić ekologicznego wydźwięku projektu, ławki są zasilane wyłącznie przez panele słoneczne. 

 

Co ciekawe, chociaż powierzchnia filtru jest niewielka, zapewnia on podobny efekt w oczyszczaniu powietrza, co 275 prawdziwych drzew, filtrując w ciągu roku do 240 ton dwutlenku węgla i innych szkodliwych dla zdrowia gazów.

Takie ławki CityTree pojawiły się także w innych europejskich miastach, takich jak Berlin, Oslo, Paryż, Drammen, Amsterdam, Bruksela i Newcastle. Szkoda, że nie ma ich w Krakowie czy Warszawie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...