Produkcja elektrycznego Fiata 500 w Tychach?

dodano: 2018-05-14 22:27
autor: Janusz Sulisz | źródło: orpa.pl/moto.rp.pl

Fiat 500e Electric elektryczny samochód Fiat 500 sprzedaje się bardzo dobrze na wielu rynkach. Już niebawem zostanie wyprodukowany jego dwumilionowy egzemplarz. Włoski koncern jest świadomy rynkowego zapotrzebowania i zamierza zwiększyć produkcję, uzupełniając klasyczny model o wersję z napędem elektrycznym. Najprawdopodobniej trafi on na taśmę produkcyjną w fabryce w Tychach.

Fiat 500e Electric elektryczny samochód


Z informacji opublikowanych przez portal moto.rp.pl wynika, że model 500e zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie. Oficjalny komunikat potwierdzający te doniesienia zostanie wystosowany 1 czerwca 2018 roku. Produkcja elektrycznej wersji modelu 500 na Śląsku może przyczynić się do zwiększenia miejsc pracy w regionie, co jest pozytywną informacją. Taka decyzja może być konsekwencją dużego zadowolenia ze śląskiej fabryki, która zdaniem dyrektora generalnego FCA, Sergio Marchionnne, jest gwarancją jakości.

- Mówię o tym nie tylko pytany przez Polaków, ale wszędzie, gdzie jestem i słyszę, że ktoś się chwali jakością - powiedział na targach w szwajcarskiej Genewie.
Elektryczny Fiat 500 ma moc 113 KM oraz baterię o pojemności 24 kWh​​​​​​​, która pozwala na pokonanie 135 km na jednym ładowaniu. Auto nadaje się więc przede wszystkim do jazdy po mieście. Nie ujawniono jeszcze cen elektrycznego Fiata 500, ale najprawdopodobniej będzie ona oscylować w granicach 115 – 120 tys. zł.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...