Panele słoneczne zamiast asfaltu?

dodano: 2014-04-30 11:10 | aktualizacja: 2014-04-30 17:17
autor: Anita Kaźmierska | źródło: solarroadways.com

Solar Roadways Amerykańska firma Solar Roadways otrzymała zadanie od Federalnej Administracji Drogowej polegające na zbudowaniu prototypu parkingu solarnego. - Podstawowa instalacja została już zrobiona, ale jest jeszcze wiele do zrobienia, zanim parking zostanie całkowicie ukończony - powiedział Scott Brusaw, współzałożyciel Solar Roadways, Inc., wraz z żoną Julie.- Jednym z największych wyzwań tego etapu było zbadanie i przetestowanie różnych powierzchni i tekstur szkła i przetestowanie ich na wytrzymałość, przyczepność i trwałość, a wszystkie wyniki przekroczyły nasze oczekiwania. Oprócz ogniw słonecznych, panele obejmują system grzewczy, aby utrzymać je bez śniegu/lodu, i oświetlenie LED dla linii drogowych - powiedział Scott Brusaw.Kolejnym etapem byłaby budowa dróg z paneli słonecznych.

Spółka musi pozyskać fundusze, aby rozpocząć zatrudnianie pracowników, usprawnić proces szybkiego i efektywnego wytwarzania i przygotować się do produkcji. W tym celu Solar Roadways rozpoczęło kampanię z okazji Dnia Ziemi, 22 kwietnia 2014 roku.

Państwo Brusaw planują zlokalizować swoją pierwszą fabrykę w pobliżu ich domu w północnym Idaho.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...