Targi Intersolar Europe otwarte [foto]

dodano: 2014-06-04 06:24 | aktualizacja: 2014-06-05 15:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: Intersolar

Intersolar W środę, 4 czerwca 2014 roku w Monachium w Niemczech otwarte zostały międzynarodowe targi dla branży solarnej Intersolar Europe. W ciągu tej trzydniowej imprezy około 1.100 wystawców zaprezentuje swoje produkty, rozwiązania i usługi. Organizatorzy spodziewają się około 50.000 odwiedzających. Do dyspozycji wystawców jest 90.000 metrów kwadratowych powierzchni w ośmiu halach, a także dodatkowa powierzchnia wystawiennicza.W tym roku, po raz pierwszy zorganizowała została międzynarodowa wystawa dotycząca przechowywania energii elektrycznej - electrical energy storage (ees). Z kolei konferencja Intersolar Europe, odbywająca się w dniach 2-4 czerwca w ICM - Internationales Congress Center München, oferuje głębsze zrozumienie zagadnień poruszanych na wystawie dzięki prezentacjom i warsztatom prowadzonym przez około 300 prelegentów.Na Intersolar Europe swoje stoiska mają wystawcy z branży fotowoltaiki (PV), technologii produkcji PV, jak również nowych dziedzin skupiających się na nowoczesnych systemach ogrzewania związanych z przechowywaniem energii elektrycznej. W targach udział biorą wystawcy z około 50 krajów.Przemysł solarny omawia rozwiązania dla transformacji energetycznej

Cele określone zarówno przez Unię Europejską jak i rząd niemiecki są ambitne. Według Komisji Europejskiej, emisja CO2 w Europie powinna zostać zmniejszona o 40% do 2030 roku w porównaniu z poziomem z 1990 roku, podczas gdy krajowa strategia ochrony klimatu, opracowana przez niemiecki rząd, przewiduje osiągnięcie tego celu już w 2020 roku. Do osiągnięcia tego celu posłużyć mają w szczególności energia jądrowa, gaz i energia odnawialna. Ostatnie badania przeprowadzone przez Prognos AG pokazują, że koszty dla nowych elektrowni jądrowych pozostaną stabilne w długiej perspektywie, podczas gdy energia słoneczna i wiatrowa staną się coraz bardziej opłacalne. Z badań wynika także, że w okresie 30-letniego działania, system oparty na energii ze źródeł odnawialnych będzie około 20% tańszy niż system oparty na energii jądrowej. Mimo że politycy już zrozumieli, iż potrzebne są większe inwestycje w energię ze źródeł odnawialnych, w celu dążenia do transformacji energetycznej i zapewnienia realnej alternatywy dla energetyki jądrowej, to są oni krytykowani przez obywateli i przemysł. Zarówno prywatnie jak i komercyjnie wykorzystywane instalacje PV potrzebują jasnych warunków ramowych gwarantujących, że instalacja będzie opłacalna dla jej użytkowników. By zapobiec dalszej krytyce, niezbędne będzie wprowadzenie nowych wytycznych i systemów motywacyjnych dla rynku grzewczego, który jest odpowiedzialny za około 50% zużycia energii.

Otwarcie Intersolar Europe, które odbyło się 4 czerwca o godzinie 10:00 w Messe München, jest dedykowane właśnie transformacji energetycznej. Głos zabrali: Claudia Kemfert, szef departamentu energii, transportu i środowiska, i Frank Peter, starszy menedżer projektu przemysłu energetycznego Prognos AG.Tegoroczny program towarzyszący Intersolar Europe

Już siódmy rok z rzędu przyznane zostaną nagrody Intersolar AWARD. Po raz pierwszy uroczystej gali towarzyszyć będzie ceremonia wręczenia nagród electrical energy storage (ees) AWARD. W sumie w tym roku o nagrody ubiega się blisko 100 firm. Ich wręczenie odbędzie się 4 czerwca o godz. 16:30 w hali A3 na stoisku A3.550. Na tym samym stoisku (Innovation Exchange) wystawcy mogą przedstawiać swoje innowacje w 15-minutowych prezentacjach. Jedną z najważniejszych jest konferencja „Solar Storage Systems – Experience and Outlook” prowadzona przez Bundesverband Solarwirtschaft (BSW) o godz. 12:15 w dniu 5 czerwca. Z kolei 4 czerwca o godz. 14:30 odbędą się warsztaty „Photovoltaics on Industrial and Commercial Roofs” (hala A3, sala A31/A32). Następnego dnia o godz. 10:00 odbędą się warsztaty „Successful Sales Strategies for Solar Storage Systems” na temat skutecznych strategii sprzedaży dla solarnych systemów przechowywania. Warsztaty te są skierowane przede wszystkim do handlowców. Specjalne wystawy PV i E-Mobility odbywają się na powierzchni wystawienniczej obok hali C4. Gospodarzami są: ARAUSOL – Arau Technik GmbH, ClickCon GmbH & Co.KG, ELENIO GmbH, PEUGEOT Deutschland GmbH, SolarWorld AG i Tesla Motors GmbH. Tutaj zwiedzający są zapraszani do jazd testowych samochodami elektrycznymi, a także do zdobywania wiedzy na temat wiat fotowoltaicznych, stacji ładowania samochodów elektrycznych i tego, jak działają samochody z napędem elektrycznym.

Trzydniowe forum na temat „zielonych” systemów ogrzewania zapewni dyskusje i prezentacje ekspertów na temat ważnych zagadnień. Tegoroczne forum koncentruje się na połączeniu rozwiązań wytwarzania ciepła, warunków prawnych i możliwości modernizacji systemów grzewczych. Forum on Renewable Heating w hali C4 zostało otwarte 4 czerwca o godzinie 10:30 przez Hansa-Josefa Fella, prezesa Energy Watch Group, w prezentacji zatytułowanej „One hundred percent renewable heating – also a necessity for independence from Russian energy sources”.

Konferencja Intersolar Europe

Konferencja Intersolar Europe trwa w ICM – Internationales Congress Center München od 2 do 4 czerwca. Stanowi platformę dla około 300 prelegentów i 2000 uczestników. Podczas niej omawiane są najnowsze trendy, najnowocześniejsze zastosowania i przyszłość rynków międzynarodowych.

Intersolar Europe 2015 odbędzie się w dniach 10-12 czerwca 2015 roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...