Wręczono nagrody Intersolar Award 2014

dodano: 2014-06-05 10:45 | aktualizacja: 2014-06-05 13:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Intersolar Europe

Intersolar Dziesięć najbardziej innowacyjnych firm branży solarnej zostało uhonorowanych podczas ceremonii wręczenia nagród Intersolar Award, która odbyła się 4 czerwca - pierwszego dnia wystawy Intersolar Europe (więcej tutaj). Nagrody przyznano w kategoriach Fotowoltaika (PV) i Projekty solarne w Europie. Po raz pierwszy wręczono również nagrodę electrical energy storage (ees) Award dla innowacji w obszarze technologii przechowywania energii.W tym roku około 3.500 firm z wszystkich międzynarodowych wystaw pod szyldem Intersolar i z wystawy electrical energy storage (ees) zostało zaproszonych do zgłaszania swoich innowacji - produktów, projektów, usług i rozwiązań, które były w trakcie badań, które były już w użyciu lub które wykazały istotne zmiany w porównaniu z istniejącymi technologiami. Wszystkie projekty solarne musiały być zakończone w ciągu ostatnich dwóch lat. Jury zbadało stopień innowacyjności technologicznej, korzyści dla przemysłu, środowiska i społeczeństwa, ekonomiczną żywotność rozwiązania i dowód jego innowacyjnej jakości.

Zwycięzcy w kategorii Fotowoltaika

SMA Solar Technology AG (SMA) z Niestetal w okręgu Kassel w Niemczech przedstawił SMA Fuel Save Controller, który łączy w sobie generatory diesla i instalacje fotowoltaiczne, aby znacznie zmniejszyć zużycie oleju napędowego. W ten sposób z PV pokryte może być nawet do 60 proc. zapotrzebowania. Potencjał ten może być wzmocniony dodatkowo o modułową rozbudowę i użytkowanie baterii.

Steca Elektronik GmbH z Memmingen w Niemczech został uhonorowany za swój kontroler Steca Tarom MPPT 6000-M. Uniwersalny, kompaktowy kontroler ładowania obsługuje różne rodzaje systemów przechowywania, w tym baterie litowo-jonowe, ołowiowe, kadmowe, niklowe i niklowo-metalowo-wodorkowe. Zastosowanie inteligentnych algorytmów ładowania, diagnostyki baterii i funkcji bezpieczeństwa, które zwiększają żywotność baterii, były szczególnie chwalone. Co więcej kontroler wyróżnia się dzięki swojej wyjątkowej budowie i wysokiemu poziomowi wydajności. W zasadzie napięcie wejściowe 200 V umożliwia na bezpośrednie podłączenie modułów. Jury nagrodziło także microSD od tego producenta.

Innowacyjny system chłodzenia centralnego falownika SOLAR WARE SAMURAI sprawia, że ​​produkt jest solidny, bezusterkowy i łatwy w utrzymaniu. Producent TMEIC Corporation z Tokio w Japonii wykorzystuje chłodzenie wodą z wykorzystaniem rur cieplnych, co eliminuje potrzebę używania pomp i wymaga jedynie małej ilości powietrza. Nawet jeśli wentylatory przestaną działać, falownik ma pracować ze sprawnością do 50%. Wysoka odporność falownika sprawia, że ​​nadaje się do regionów o wysokim napromieniowaniu słonecznym i ekstremalnych warunkach pogodowych, co zwiększa rentowność.

Zwycięzcy w kategorii Projekty solarne w Europie

GOLDBECK Solar GmbH z siedzibą w Hirschberg an der Bergstraße w Badenii-Wirtembergii w Niemczech, został uhonorowany za jego system łączący ogrzewanie z dostarczaniem energii w School & Sports Center Marienheide w Nadrenii Północnej-Westfalii. System łączy w sobie technologie instalacji fotowoltaicznych i zdecentralizowanych jednostek generowania ciepła/energii. System idealnie nadaje się do pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną i ciepło, na żądanie.

IBC Solar AG, z siedzibą w Bad Staffelstein w Bawarii w Niemczech przedstawił elektrownię w Hölzengraben. Jego nowatorskie podejście pokazuje, że możliwe jest sfinansowanie instalacji naziemnych mimo obniżek taryf gwarantowanych. Instalacja PV oferuje 6,4 MWp mocy i znajduje się na obrzeżach Kaiserslautern w Niemczech na dawnym składowisku odpadów komunalnych obok dzielnicy przemysłowej.

LTi REEnergy GmbH z Unna w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech zamontował instalację 15 MWp w dawnej kopalni gipsu w Zelzate w Belgii, wykorzystując tym samym nienadające się do innych zastosowań miejsce.

Zwycięzcy nagrody ees Award

Ideal Power Inc. z siedzibą w Teksasie w Stanach Zjednoczonych przedstawia swój hybrydowy konwerter 30 kW IHC-30kW-480, który łączy PV i baterię na wysokim poziomie napięcia stałego i wyróżnia sprawnością do 97%. Ponadto napięcie robocze od 450 do 1000 V prądu stałego zapewnia wyjątkowo dużą elastyczność.

International Power Supply z Sofii w Bułgarii zaprezentował optymalny system do użytku poza siecią Exeron MX, który spełnia wszystkie wymagania w zakresie zarządzania energią, komunikacją i modułowością.

ViZn Z20 Energy Storage System od ViZn Energy Systems z Montana ze Stanów Zjednoczonych wykorzystuje nową technologię baterii dla zastosowań komercyjnych od 160 kWh. Jury było pod wrażeniem dobrze zaprojektowanych, ekologicznych prototypów, które w znacznej mierze unikają stosowania substancji niebezpiecznych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

389 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...