Freevolt i Hanplast z produkcją modułów PV w Bydgoszczy

dodano: 2014-06-14 18:14 | aktualizacja: 2014-06-18 11:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: Freevolt

Freevolt Dwa polskie przedsiębiorstwa, Freevolt i Hanplast, poinformowały 6 czerwca 2014 roku na targach Intersolar Europe w Monachium o swoich planach inwestycyjnych w dziedzinie fotowoltaiki. Firmy zamierzają wprowadzić na rynek nową generację wysokowydajnych modułów fotowoltaicznych wytwarzanych na bazie rewolucyjnej koncepcji technologii połączeniowej SmartWire firmy Meyer Burger, zastępującej tradycyjną technologię „bus bar”.



- Zakłada się, iż produkcja i sprzedaż tych innowacyjnych modułów PV ustanowi zupełnie nowe standardy na globalnym rynku fotowoltaiki. Ulepszone zestawienie komponentów (BOM), wysoce zautomatyzowany proces produkcyjny oraz liczne innowacje w technologii połączeniowej SmartWire w powiązaniu z ogniwami słonecznymi nowej generacji przełamią ograniczenia istniejącej technologii „bus bar”. W wyniku tego moduły PV FreeVolt staną się na całym świecie wyjątkowym rozwiązaniem dla szerokiego spektrum zastosowań, zarówno przemysłowych jak i komercyjnych - czytamy w komunikacie prasowym.

Nowa fabryka modułów zostanie zlokalizowana w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, gdzie mieszczą się także siedziby firm Hanplast i Freevolt. Preferowanym dostawcą technologii będzie szwajcarska Grupa Technologiczna, Meyer Burger Technology Ltd (notowana na szwajcarskiej giełdzie SIX pod akronimem MBTN), właściciel praw patentowych do technologii połączeniowej SmartWire.

Freevolt jest siecią sprzedaży i serwisu w sektorze produktów energii odnawialnej. Hanplast specjalizuje się w wyrobach z plastiku i narzędziach do jego przetwarzania. Będąc największym europejskim dostawcą dla Grupy IKEA, Hanplast w minionych latach wykazał się wysokim poziomem innowacyjności w opracowaniach produktów oraz przetwórstwie plastiku, w związku z czym uzyskał status Priorytetowego Dostawcy Grupy IKEA.

Freevolt i Hanplast współpracują nad wdrożeniem do wytwarzania modułów w tej wysokowydajnej technologii od 2011 roku, a planowany początek produkcji wyznaczono na pierwszy kwartał 2015 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

409 zł Więcej...