Piechociński: Ustawa OZE w lutym - Polska nie zapłaci kary

dodano: 2014-12-12 13:29 | aktualizacja: 2014-12-12 13:37
autor: Janusz Sulisz | źródło: wnp.pl

Europa Unia Europejska UE 12 grudnia wicepremier Janusz Piechociński zapowiedział, że najpóźniej w lutym wejdzie w życie uchwalona ustawa o odnawialnych źródłach energii (OZE). Prawdopodobnie będzie to oznaczać, że Polska nie będzie musiała płacić kary za niewdrożenie unijnej dyrektywy o OZE. To opinia wicepremiera Piechocińskiego. Resort gospodarki będzie się starał przyspieszyć prace nad projektem, nad którym obecnie pracuje parlament.- Mam nadzieję, że do końca grudnia, najpóźniej początku stycznia ministrowi Jerzemu Pietrewiczowi, który pilotuję tę sprawę uda się przeprowadzić projekt przez podkomisje i komisję w sejmie i ustawa zostanie szybko uchwalona - powiedział Janusz Piechociński.
- Liczą więc, że cała ta sprawa nie zakończy się sankcjami dla Polski - zbagatelizował sprawę kar Piechociński.

O możliwych sankcjach mówił rzecznik Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Melchior Wathelet - pisaliśmy o tym tu. Polska nie spełniła ciążącego na niej obowiązku wdrożenia dyrektywy w sprawie promowania stosowania energii ze źródeł odnawialnych. Zaproponował też, by Trybunał stwierdził naruszenie przez nasz kraj prawa UE.

Dyrektywa, której celem jest osiągnięcie w Unii Europejskiej 20-procentowego udziału energii odnawialnej do 2020 roku, miała być wdrożona przez kraje członkowskie do 5 grudnia 2010 roku. Polska wprawdzie przyjęła kilka aktów prawnych w tej sprawie, ale KE stwierdziła, że żaden z nich nie wdraża w dostatecznym stopniu dyrektywy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...