Instalacja fotowoltaiczna 108kWp pod Łodzią

dodano: 2014-12-11 13:14 | aktualizacja: 2014-12-28 17:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: wnp.pl

fotowoltaika_grodno_pv_160px Grodno, spółka notowana na rynku NewConnect oddała do użytku fotowoltaiczną instalację o mocy 108 kWp, która została zrealizowana na dachu Zakładów Przetwórstwa Mięsnego GROT w Starowej Górze pod Łodzią. Grodno opracowało projekt, wyceny oraz wykonawstwo całej inwestycji. Najważniejsze elementy tej instalacji to, m.in. panele PV firmy SolarWorld i inwertery od SMA Solar. Samą instalację wykonała firma Soldar.Instalacja składa się z 432 paneli fotowoltaicznych SolarWorld charakteryzujących się wysoką wydajnością. Zasila zakład mięsny GROT, którego zapotrzebowanie energetyczne w każdym momencie pracy przekracza możliwość generacji z paneli PV. Cała energia wyprodukowana przez fotowoltaikę jest więc zużywana na potrzeby zakładu. Łączne oszczędności wynikające z instalacji szacuje się na ok. 50 tys. zł w skali roku.

Zakres usług oferowanych przez Grodno obejmuje cały etap obsługi inwestycji - od zaprojektowania, poprzez dobór komponentów aż po instalację systemów i serwisowanie. W 2014 roku następuje skokowy wzrost zainteresowania instalacjami fotowoltaicznymi. Wraz z popularyzacją alternatywnych źródeł energii, coraz więcej klientów decyduje się na instalacje w domach i obiektach publicznych.Grodno jest jednym z największych dystrybutorów artykułów elektrycznych i oświetleniowych w Polsce, a także dostawcą rozwiązań z zakresu OZE i efektywności energetycznej. Zarząd Grodna planuje dalszy rozwój segmentu fotowoltaiki. Obecnie jego udział w sprzedaży spółki wynosi 1,5 proc. Do końca 2016 r. ma on natomiast odpowiadać za 5 proc. przychodów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...