Instalacja 357 kWp dla Związku Gmin Dorzecza Wisłoki

dodano: 2015-04-03 15:06 | aktualizacja: 2015-04-15 13:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: Gramywzielone.pl

solar Firma FreeVolt buduje instalacje solarne o łącznej mocy 357 kWp dla Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Zakończono już realizację drugiego etapu inwestycji w Czarnej. FreeVolt po raz kolejny zrealizował inwestycję dla instytucji publicznej. Tym razem inwestor to Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. W marcu br. FreeVolt zakończył montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku Krytej Pływalni Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Czarnej. Związek Gmin Dorzecza Wisłoki reprezentujący 20 gmin Dorzecza Wisłoki w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy przystąpił do realizacji projektu pt. Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Założenia projektu obejmują budowę układów fotowoltaicznych na obiektach sportowych i instalację kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej na budynkach użyteczności publicznej oraz na domach prywatnych. Główny cel jaki przyświeca Projektowi, to spełnienie norm jakości powietrza atmosferycznego poprzez redukcję niskiej emisji zanieczyszczeń oraz wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Na dachu budynku Krytej Pływalni w Gminie Czarna zamontowano 84 moduły fotowoltaiczne o mocy nominalnej 250 Wp każdy. Łączna moc instalacji to 21 kWp. Wykorzystane falowniki to produkt wiodącego austriackiego producenta firmy FRONIUS. Zastosowane modele to SYMO i GALVO. FreeVolt to Oficjalny Partner Handlowy i Serwisowy firmy FRONIUS, dzięki czemu klienci FreeVolt są objęci kompleksową obsługą sprzedaży, montażu i serwisu. Produkty ugruntowanego lidera rynku fotowoltaicznego to towar najwyższej jakości, a innowacyjność produktów FreeVolt będzie niebawem potwierdzona przez własną produkcję. W ramach wyżej opisanego projektu FreeVolt jest realizatorem czterech inwestycji w Dorzeczu Wisłoki. Wszystkie prace dotyczą instalacji fotowoltaicznych. Kolejna instalacja zamontowana została na jednym z budynków Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Moc nominalna instalacji wynosi 7,5 kWp. Jednak na szczególne wyróżnienie zasługują inwestycje, które zostaną wykonane do końca 2015 r. Pierwsza z nich to dalsze prace związane z nadachową instalacją na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle, a dokładniej budynku Krytej Pływalni. Zamontowany system fotowoltaiczny będzie miał moc 129 kWp. Największa instalacja wykonana dla Związku Gmin Dorzecza Wisłoki będzie usytuowana na terenie Kompleksu Sportowo–Rekreacyjnego w miejscowości Pustków-Osiedle, w gminie Dębica. Będzie to naziemna instalacja fotowoltaiczna o mocy 200 kWp.

Opisane inwestycje na obiektach publicznych, których wykonawcą jest FreeVolt, to przykład dobrych praktyk świadczonych przez instytucje publiczne dla społeczeństwa i na rzecz redukcji emisji CO2. Związek Gmin Dorzecza Wisłoki przez realizację założeń projektu okazuje zainteresowanie dziedziną odnawialnych źródeł energii. Przykład takich projektów powinien być szeroko propagowany ze szczególnym uwzględnieniem zalet inwestowania w systemy fotowoltaiczne. FreeVolt dołożył wszelkich starań w pracy nad już zakończonymi projektami, a kolejne zostaną objęte równie fachową obsługą.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...