Starostwo w Przasnyszu buduje 20MW farmę PV

dodano: 2015-04-13 17:38 | aktualizacja: 2015-04-15 13:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: wnp.pl/starostwo powiatowe Przasnysz

solar Starostwo powiatowe w Przasnyszu (woj. mazowieckie) opublikowało postępowanie na wybór partnera prywatnego do realizacji farmy fotowoltaicznej o łącznej mocy do 20 MW. Ważnym aspektem przedsięwzięcia były względy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i przyrody, a także aktywizacja lokalnego rynku pracy.- Głównym celem realizacji przedsięwzięcia jest zapewnienie korzystnych warunków dostaw energii do obiektów publicznych, będących własnością lub w zarządzie instytucji powiatowych, przez pokrycie kosztów energii zużytej w obiektach powiatowych przez partnera prywatnego, co przyczyni się do efektywniejszego wykonywania zadań publicznych przez powiat przasnyski - podał urząd.


To ostatnie ma nastąpić poprzez stworzenie sprzyjających warunków dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu (możliwość korzystania z odnawialnej energii), inicjowanie i rozwój przedsięwzięć gospodarczych wykorzystujących innowacyjne technologie, w tym związanych z wytwarzaniem i magazynowaniem energii odnawialnej.

Do zadań partnera prywatnego ma należeć przede wszystkim zaprojektowanie, sfinansowanie, budowa i zarządzanie farmą fotowoltaiczną. Natomiast powiat ma wnieść grunty pod inwestycję oraz wspierać partnera w kwestiach administracyjnych.Na potrzebę realizacji powiat dysponuje nieruchomościami zlokalizowanymi w gminach Przasnysz i Chorzele o łącznej powierzchni ponad 42 ha.

Zakładany czas trwania umowy o PPP będzie wynosił co najmniej 20 lat. Wynagrodzeniem partnera będzie prawo do pobierania pożytków z przedmiotu partnerstwa publiczno-prywatnego. Termin składania wniosków o dopuszczenie do postępowania mija 11 maja.

- Podmiot publiczny oczekuje, że partner prywatny będzie ponosił opłaty za korzystanie z przedmiotu partnerstwa publiczno-prywatnego na rzecz podmiotu publicznego - podał urząd dodając, że opłaty będą stanowiły równowartość kosztów zużycia energii wybranych obiektów powiatowych.

Wybór najkorzystniejszej oferty po negocjacjach będzie zależny przede wszystkim od podziału zadań i ryzyk, a także wysokości opłat ponoszonych przez partnera w postaci pokrycia kosztów w obiektach należących do powiatu.

Ostatnie kryterium będzie stanowić wartość dodatkowych inwestycji na obszarze powiatu, wpływających na poprawę lokalnego rynku pracy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...