BOŚ Bank czeka na zmieniony program Prosument

dodano: 2015-06-19 14:24 | aktualizacja: 2015-06-19 14:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: BOŚ Bank

BOŚ Bank BOŚ Bank zawiesił przyjmowanie nowych wniosków od chętnych na skorzystanie z dofinansowania na montaż mikroinstalacji OZE w programie Prosument. Powodem są planowane zmiany w regulaminie programu, które chce wprowadzić Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).NFOŚiGWplanuje wprowadzenie zmian w programie Prosument. Na razie zakończył konsultacje w tej sprawie, a ewentualne zmiany powinna wkrótce zatwierdzić Rada Nadzorcza NFOŚiGW. Z tego powodu BOŚ Bank wstrzymał się z przyjmowaniem nowych wniosków od potencjalnych prosumentów.

Od początku III kwartału Fundusz chce ogłosić nowe nabory wniosków dla banków, które będą chciały – obok BOŚ Banku – realizować Prosumenta, a także dla kolejnych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz gmin, w przypadku których NFOŚiGW wcześniej wstrzymał przyjmowanie nowych wniosków.

Co ciekawe, z 7 wojewódzkich funduszy, które zaangażowały się w realizację programu Prosument, najaktywniejszy w przyjmowaniu wniosków jest wojewódzki fundusz w Szczecinie, który przyjął już około 350 wniosków. Dobrze radzą sobie także fundusze w Olsztynie i Toruniu. Obecnie wniosek o przystąpienie do Prosumenta można jeszcze złożyć w funduszach we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Rzeszowie. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...