BOŚ Bank czeka na zmieniony program Prosument

dodano: 2015-06-19 14:24 | aktualizacja: 2015-06-19 14:30
autor: Janusz Sulisz | źródło: BOŚ Bank

BOŚ Bank BOŚ Bank zawiesił przyjmowanie nowych wniosków od chętnych na skorzystanie z dofinansowania na montaż mikroinstalacji OZE w programie Prosument. Powodem są planowane zmiany w regulaminie programu, które chce wprowadzić Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).NFOŚiGWplanuje wprowadzenie zmian w programie Prosument. Na razie zakończył konsultacje w tej sprawie, a ewentualne zmiany powinna wkrótce zatwierdzić Rada Nadzorcza NFOŚiGW. Z tego powodu BOŚ Bank wstrzymał się z przyjmowaniem nowych wniosków od potencjalnych prosumentów.

Od początku III kwartału Fundusz chce ogłosić nowe nabory wniosków dla banków, które będą chciały – obok BOŚ Banku – realizować Prosumenta, a także dla kolejnych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz gmin, w przypadku których NFOŚiGW wcześniej wstrzymał przyjmowanie nowych wniosków.

Co ciekawe, z 7 wojewódzkich funduszy, które zaangażowały się w realizację programu Prosument, najaktywniejszy w przyjmowaniu wniosków jest wojewódzki fundusz w Szczecinie, który przyjął już około 350 wniosków. Dobrze radzą sobie także fundusze w Olsztynie i Toruniu. Obecnie wniosek o przystąpienie do Prosumenta można jeszcze złożyć w funduszach we Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Rzeszowie. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2021

10 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

269 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...