22-24.09 RENEXPO Poland 2015 w Warszawie

dodano: 2015-07-10 16:31 | aktualizacja: 2015-07-10 16:38
autor: AK | źródło: Reeco

Renexpo Poland Po raz kolejny podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland 2015 w dniach 22-24.09.2015 roku w Centrum EXPO XXI Warszawie odbędzie się spotkanie branży biogazu.Biogaz niesie za sobą wiele korzyści m. in. dla rolnictwa, środowiska i odbiorców energii elektrycznej oraz cieplnej. Ma różnorodne możliwości zastosowania, a ponadto daje się magazynować. Pod tym względem ma wyraźną przewagę nad innymi źródłami energii odnawialnej, a mimo to nadal w Polsce istnieje niewielka ilość biogazowi. Powodami, które skutecznie spowalniają rozwój tej branży są ciągle napotykane trudności oraz brak wsparcia ze strony samorządów.

Na początku warto wspomnieć o zaletach wynikających ze stosowania instalacji biogazowych. Jak wiadomo przede wszystkim jest to tzw. produkowanie „zielonej energii”', przyjaznej dla środowiska. Ważną zaletą jest również redukcja emisji metanu, metan powstający w czasie niekontrolowanej fermentacji po dostaniu się do atmosfery jest 21 razy bardziej szkodliwy niż CO2, z uwagi na efekt cieplarniany, ponadto obniżenie kosztów składowania odpadów, uzyskiwanie wydajnego i łatwo przyswajalnego przez rośliny nawozu naturalnego, a także co jest równie bardzo ważne to dywersyfikacja źródeł energii, czyli krok w kierunku samowystarczalności energetycznej i uniezależnienia się od paliw kopalnych.

Należy tylko spojrzeć na naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy są krajem bardzo czułym na punkcie ochrony środowiska i uznały technologię biogazowni za proekologiczną. Dlatego też w celu rozwoju biogazowni wprowadziły finansowe zachęty do ich budowy i dziś mają ich ponad 7 tysięcy, w tym większości rolniczych.

Biogaz to stabilne i przewidywalne źródło energii odnawialnej w Polsce, takie instalacje produkują energię w sposób ciągły, niezależnie od warunków pogodowych. Polska, jako trzeci co do wielkości obszar rolniczy w Unii Europejskiej, dysponuje wręcz doskonałą bazą surowcową dla produkcji biogazu. W celu rozpowszechniania wiedzy na temat tej branży oraz pokazania potencjału jaki tkwi w biogazowniach będzie organizowany przez Unię Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego - UPEBI przy współpracy z REECO Poland po raz już czwarty Forum Biogazu w ramach 5. Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland, które odbędą się w dniach 22-24 września 2015 r. w Warszawskim Centrum EXPO XXI. „Warto być w miejscu, gdzie spotyka się branża” tymi słowami Małgorzata Bartkowski, Project Manager RENEXPO Poland, zaprasza wszystkich związanych z branżą biogazowa do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Podczas forum będzie o małych biogazowniach i dostępnych technologiach, o biogazowniach szytych na miarę dla własnych potrzeb, pobocznej działalności. Zostanie również przeprowadzony wykład dotyczący ultradźwiękowego wsparcia rozbicia biomasy - prawda czy mit o zwiększonej produktywności. Ponadto postaramy się udzielić odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: Co z nowymi roślinami energetycznymi, czy zastąpią kukurydzę i zagoszczą na dobre w polskich biogazowniach? Biogazownia przemysłowa, czy w Polsce udaje się prowadzić biogazownie z sukcesem. Czy może być dochodowa? Tradycyjnie pod koniec forum również będzie przeznaczony czas na dyskusję

- mówi Sylwia Koch-Kopyszko - Prezes UPEBI (Unii Producentów i Pracodawców Branży Biogazowej)


Wstęp na targi jak i udział w 4. Forum Biogazu będzie bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, którzy dokonają uprzedniej rejestracji.

Targi RENEXPO Poland to doskonała okazja dla osób którzy chcą zaczerpnąć bezpośrednio od specjalistów, szczegółowych oraz najnowszych informacji dotyczących branży biogazowej

- mówi Małgorzata Bartkowski, Projekt Manager RENEXPO Poland.


RENEXPO Poland już od 2011 roku stanowi nowoczesną platformę transferu wiedzy i wymiany doświadczeń w obrębie krajowego i międzynarodowego sektora energetycznego. W ciągu zaledwie trzech lat targi organizowane przez REECO Poland zyskały w naszym kraju renomę jednego z najważniejszych wydarzeń w branży energii odnawialnej.

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...