Nowa farma wiatrowa Enei o mocy 36 MW

dodano: 2015-08-12 11:58 | aktualizacja: 2015-08-12 12:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Enea

Enea Grupa Enea zwiększa swoje moce wytwórcze z wiatru. Enea Wytwarzanie zawarła warunkową umowę zakupu 100 procent udziałów w spółce, która prowadzi inwestycję budowy farmy wiatrowej o mocy 36 MW.Farma, zlokalizowana w centralnej Polsce, składać się będzie z 12 turbin wiatrowych o mocy 3 MW każda. Zgodnie z postanowieniami umowy Enea Wytwarzanie stanie się stuprocentowym udziałowcem w spółce po formalnym oddaniu inwestycji do eksploatacji. Uruchomienie farmy planowane jest do końca roku.

Inwestując w lądową energetykę wiatrową działamy zgodnie z naszą strategią – mówi Michał Prażyński, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. energetyki odnawialnej. – Do końca 2020 roku planujemy znaczny przyrost mocy z odnawialnych źródeł energii. Bardzo starannie wybieramy projekty, w które się angażujemy. Musimy mieć pewność ich racjonalności biznesowej w niełatwym otoczeniu rynkowym – podsumował Prażyński.

Elektrownia wiatrowa Bardy, fot. Enea


Obecnie w portfelu Enei są dwie farmy wiatrowe – Darżyno (woj. pomorskie) i Bardy (woj. zachodniopomorskie) – z mocą zainstalowaną 56 MW. Trwa budowa nowej elektrowni wiatrowej o mocy 14,1 MW w miejscowości Lubno k. Gorzowa Wlkp., z terminem realizacji przewidzianym na koniec roku. Dodatkowo Enea Wytwarzanie planuje rozbudowę farmy wiatrowej Bardy o 10 MW.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Energia wiatrowa
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...