Niemcy: wzrost sprzedaży instalacji o 35%

dodano: 2015-08-31 12:43 | aktualizacja: 2015-08-31 14:53
autor: Justyna Sulisz | źródło: pv-magazine.com/

deutch-160px Podczas gdy w Polsce przez upały brakowało prądu, Niemcy korzystają i zwiększają swój potencjał energetyczny czerpiąc energię ze słońca. Popyt u naszych sąsiadów na instalacje solarne i urządzenia magazynujące energię pozyskaną ze słońca wzrósł o 35 proc. w porównaniu z 2014 rokiem.W tym roku Niemcy wyjątkowo chętnie inwestowali w instalacje fotowoltaiczne i urządzenia magazynujące energię. Liczba sprzedanych urządzeń wzrosła o ponad 35% w Niemczech. Spadające ceny i dążenie do niezależności energetycznej dodatkowo napędzają ten wysoki popyt.

W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku, bank rozwoju niemiecki KfW wsparł o niemal 35% więcej projektów mających na celu magazynowanie energii słonecznej niż w tym samym okresie w roku 2014. Natomiast odkąd niemiecki rząd rozpoczął program wsparcia dla systemów magazynowania energii pochodzącej z paneli fotowoltaicznych w 2013 roku zostało zainstalowanych ponad 12 tys. takich systemów.

Główną przyczyną takiej popularności są gwałtowne spadki cen takich systemów, zachęcanie przez rząd oraz pragnienie klientów do bycia niezależnym od zakładów energetycznych. W sumie na terenie kraju znajduje się około działających 25.000 instalacji do magazynowania energii słonecznej, z czego prawie dwie trzecie funkcjonuje w Nadrenii Północnej-Westfalii, Bawarii i Badenii-Wirtembergii.Dla coraz większej liczby konsumentów i przedsiębiorstw,przechowywanie energii słonecznej staje się nieodzownym elementem przy własnych panelach słonecznych. Pozwala to na większą niezależność i pozwala decydować na co generowana energia ma być spożytkowana. Gwarantuje to bezpieczeństwo dostaw energii oraz stabilność cen energii elektrycznej.

KfW wspiera zakładanie paneli fotowoltaicznych i instalacji magazynujących oferując nisko oprocentowane pożyczki. Można także doposażyć istniejące już systemy pod warunkiem, że nie powstały one przed 1 stycznia 2013 roku. Program wsparcia będzie funkcjonować co najmniej do końca 2015 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

329 zł Więcej...