Wielka Brytania: protest branży przeciwko cięciom dotacji

dodano: 2015-09-21 09:57 | aktualizacja: 2015-09-22 22:59
autor: Justyna Sulisz | źródło: pv-magazine.com

protest-uk-160px Brytyjski Departament Energii zdecydował w sierpniu 2015 roku, że od 1 stycznia 2016 roku będzie sukcesywnie obniżać taryfę gwarantowaną do 90%. Przez tę decyzję rozwój energii odnawialnych może się załamać, a wiele osób stracić pracę. Nic więc dziwnego, że branża solarna na terenie Wielkiej Brytanii nie zgadza się z planowaną polityką państwa.Stowarzyszenie Solar Trade Assiociation (STA) oraz 44 inne strony zainteresowane energią słoneczną, w tym Ikea, Panasonic, Greenpeace, Lightsource i Dupont, wydały wspólne oświadczenie z prośbą o ponowne rozważenie planowanych zmian, a także zaprosiły na spotkanie z branżą.

Dane Departamentu Energii i Zmian Klimatycznych (DECCs) wskazują, że w ramach proponowanych cięć ponad 25 tysięcy osób zatrudnionych w branży może pozostać zwolnionych. Uznając, że dotacje nie są rozwiązaniem długoterminowym, branżowcy proszą jednak, że zmiany były dokonywane „w konsultacji z zainteresowanymi stronami, aby inwestorzy bez obaw mogli płynnie i stabilnie przejść na parytet sieci”.W oświadczeniu można przeczytać między innymi:

„Ważne jest, aby znacząco zaangażować społeczeństwo w przejście do systemu o niskim zużyciu węgla. W wyniku przeprowadzonych własnych konsultacji stwierdzono, że kluczowym celem programu taryfy gwarantowanej (FIT) jest pozwolić ludziom na bezpośredni udział w rozwoju gospodarki niskoemisyjnej. Imponujące tempo rozwoju osiągnięte przez różne społeczności powinny być nadal wspierane, nie ograniczane, szczególnie gdy zwrócimy uwagę na rozmowy w sprawie zmian klimatycznych w Paryżu.”

„Apelujemy, aby się z nami spotkać i omówić wszelkie obawy dotyczące stosunku jakości do ceny, oraz możliwości rozwiązania problemów poprzez wspieranie silnego przemysłu lokalnego zajmującego się produkcją energii z odnawialnych źródeł energii w Wielkiej Brytanii.”
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...