Podsumowanie targów RENEXPO w Warszawie

dodano: 2015-09-29 11:18 | aktualizacja: 2015-09-30 10:48
autor: Justyna Sulisz | źródło: renexpo-warsaw.com/

E-160px Piąta już odsłona Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland 2015 właśnie się zakończyła. Organizatorzy podsumowali trzydniową wystawę jako wielki sukces. Oprócz 110 wystawców z całego świata impreza obfitowała także w wiele wydarzeń towarzyszących. Podczas uroczystego wręczenia statuetek w dwóch kategoriach nagrodę dostała firma Corab.Podczas tegorocznej edycji targów RENEXPO Poland 2015 swoje oferty prezentowało 110 wystawców zarówno z Polski, jak i też z innych krajów europejskich, między innymi z Niemiec, Czech, Litwy, Austrii, Holandii czy Włoch. Pojawili się także wystawcy z Chin.

Na stoiskach można było zobaczyć szeroką ofertę ogniw fotowoltaicznych oraz pomp ciepła, a także energetyki wodnej. Oprócz tego swoich przedstawicieli miały również energetyka geotermalna i wiatrowa, a także branża biogazowa.

- Jesteśmy dumni, że udało nam się zgromadzić ponad 110 wystawców. Cieszy nas duży udział wystawców zagranicznych, co świadczy o tym, że polski rynek jest dla nich bardzo interesujący. Równie mocno cieszy
nas liczny udział polskich firm, które dysponują ogromną wiedzą i doświadczeniem w branży OZE.

- podsumowują organizatorzy.


Podczas trzech dni ekspozycję targową zwiedziło niemal 4 tysiące osób. Oprócz wystawców targi RENEXPO Poland 2015 obfitowało w wiele branżowych wydarzeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konferencje i fora branżowe. W ramach imprezy odbył się IV Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Pomp Ciepła (PORT PC), który wzbudził niemal największe zainteresowanie. Podczas kongresu tradycyjnie już wybrano osobę, która szczególnie przyczyniła się do promowania i szerzenia wiedzy na temat pomp ciepła w Polsce -  w tym roku nagrodę otrzymał pan Tomasz Zubilewicz.

Oprócz tego odbyła się także piąta Polska Konferencja Hydroenergetyczna, a także V Międzynarodowa Konferencja na temat fotowoltaiki w Polsce, zorganizowana we współpracy REECO z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki. Konferencję tę zaszczyciło obecnością wielu specjalistów, ale i polityków. Do tego dla zwiedzających dostępne były darmowe fora branżowe.

Tradycyjnie na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek w dwóch kategoriach. W kategorii wybitnej osobistości puchar RENERGY AWARD otrzymał dr Krzysztof Księżopolski z Uniwersytetu Warszawskiego z Ośrodka Analiz Politycznych.

Statuetkę firmie Corab, reprezentującej branżę fotowoltaiczną, wręczył Grzegorz Burek, redaktor naczelny Globenergii. 

Druga – równorzędna – nagroda w tej samej kategorii przypadła w udziale firmie Jinko Solar GmbH, działającej również w branży fotowoltaicznej, a wręczył ją dr Stanisław M. Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki.

- Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, z którymi współpracowaliśmy przy tegorocznej edycji RENEXPO Poland: Patronom Honorowym, Partnerom Konferencji, Partnerom Medialnym i wszystkim stowarzyszeniom, które nas wspierały i oczywiście sponsorom i wystawcom. Współpracowaliśmy łącznie z około 100 czasopismami i portalami internetowymi z kraju i z zagranicy oraz z około 60 stowarzyszeniami, 110 wystawców, 3965 zwiedzających, 1.118 uczestników konferencji - to znakomity wynik.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...