Bosch wycofuje się z branży fotowoltaicznej

dodano: 2015-10-14 16:34 | aktualizacja: 2015-10-14 19:44
autor: Justyna Sulisz | źródło: pv-magazine.com/

bosch-160px Firma Bosch powoli wycofuje się z branży fotowoltaicznej, ogłaszając zakończenie produkcji modułów fotowoltaicznych. Decyzja ta spowodowana była brakiem odpowiednich inwestorów zainteresowanych współpracą. Dokładna data zamknięcia nie jest jeszcze znana, ale już wiadomo, że 180 osób straci miejsca pracy.Wraz z ogłoszeniem zamknięcia, w fabryce w Stuttgardzie całkowicie zatrzymano produkcję zarówno modułów cienkowarstwowych, jak i tych z krzemu krystalicznego.

 "Planujemy zakończyć działalność" - potwierdził rzecznik w piątek 9 października 2015 roku. Dodał jednak, że nie jest w stanie podać dokładnej daty ustalonego zamknięcia. Około 180 pracowników na terenie Brandenburgii zostały poinformowanych o decyzji na wtorkowym posiedzeniu.Chociaż Bosch zaprzestał produkcji modułów z krzemu krystalicznego w marcu 2013 roku, firma nadal istniała w branży PV dzięki produkcji cienkowarstwowych modułów fotowoltaicznych. Pierwotny plan zakładał, aby doprowadzić do dojrzałości rynek tej technologii, a następnie rozpocząć działalność produkcyjną. Jednak nie udało się znaleźć partnera lub inwestora, aby zrealizować plan. Obecnie plan skupił się wokół tego jak wyciszyć porażkę giganta, jakim jest Bosch.

Na początku 2015 roku, wciąż były realne szanse, że Bosch będzie w stanie utrzymać się w branży fotowoltaicznej w długoterminowej perspektywie. Jednak plotki dotyczące zamknięcia tej gałęzi produkcyjnej zaczęły krążyć w lipcu. 

Po podjęciu decyzji, aby zrezygnować z produkcji modułów z krzemu krystalicznego, Bosch sprzedał swoją fabrykę Arnstadt firmie SolarWorld AG w listopadzie 2013 roku, przez co pracę straciło 800 pracowników. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...