Bosch wycofuje się z branży fotowoltaicznej

dodano: 2015-10-14 16:34 | aktualizacja: 2015-10-14 19:44
autor: Justyna Sulisz | źródło: pv-magazine.com/

bosch-160px Firma Bosch powoli wycofuje się z branży fotowoltaicznej, ogłaszając zakończenie produkcji modułów fotowoltaicznych. Decyzja ta spowodowana była brakiem odpowiednich inwestorów zainteresowanych współpracą. Dokładna data zamknięcia nie jest jeszcze znana, ale już wiadomo, że 180 osób straci miejsca pracy.Wraz z ogłoszeniem zamknięcia, w fabryce w Stuttgardzie całkowicie zatrzymano produkcję zarówno modułów cienkowarstwowych, jak i tych z krzemu krystalicznego.

 "Planujemy zakończyć działalność" - potwierdził rzecznik w piątek 9 października 2015 roku. Dodał jednak, że nie jest w stanie podać dokładnej daty ustalonego zamknięcia. Około 180 pracowników na terenie Brandenburgii zostały poinformowanych o decyzji na wtorkowym posiedzeniu.Chociaż Bosch zaprzestał produkcji modułów z krzemu krystalicznego w marcu 2013 roku, firma nadal istniała w branży PV dzięki produkcji cienkowarstwowych modułów fotowoltaicznych. Pierwotny plan zakładał, aby doprowadzić do dojrzałości rynek tej technologii, a następnie rozpocząć działalność produkcyjną. Jednak nie udało się znaleźć partnera lub inwestora, aby zrealizować plan. Obecnie plan skupił się wokół tego jak wyciszyć porażkę giganta, jakim jest Bosch.

Na początku 2015 roku, wciąż były realne szanse, że Bosch będzie w stanie utrzymać się w branży fotowoltaicznej w długoterminowej perspektywie. Jednak plotki dotyczące zamknięcia tej gałęzi produkcyjnej zaczęły krążyć w lipcu. 

Po podjęciu decyzji, aby zrezygnować z produkcji modułów z krzemu krystalicznego, Bosch sprzedał swoją fabrykę Arnstadt firmie SolarWorld AG w listopadzie 2013 roku, przez co pracę straciło 800 pracowników. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...