10-12.05 Targi GreenPower 2016 w Poznaniu

dodano: 2016-02-11 15:14 | aktualizacja: 2016-02-11 15:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: MTP

GreenPower Targi GreenPower, które w dniach 10-12 maja 2016 roku odbędą się w Poznaniu, to niezastąpiony przewodnik po mikroźródłach wytwarzania energii elektrycznej i efektywności energetycznej. Jak twierdzą wystawcy uczestniczący od wielu lat w tej imprezie, są to jedne z najlepszych targów w Polsce dotyczące zielonej energii. Szeroka prezentacja nowości, przegląd najnowszych trendów, najświeższa wiedza na temat uwarunkowań technologicznych, finansowych i prawnych – targi GreenPower nie tylko ekspozycja ofert firm z sektora energii odnawialnej, ale też unikalne know-how efektywnego działania na rynku. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający doceniają tę wartość targów, decydując się, by rok rocznie w nich uczestniczyć.

Pozytywna opinia branży

- Na targach GreenPower wystawiamy się od 2011 roku – mówi Andrzej Zyber, dyrektor generalny na Europę Środkową Oberhauser Solar-Befestigungssysteme GmbH. – Uważam, że są to najlepsze targi w Polsce dotyczące zielonej energii. Zawsze po targach bardzo dużo klientów się do nas zgłasza.

W ubiegłej edycji targów wzięło ponad 100 firm z Polski i innych krajów świata. Zakres tematyczny targów obejmuje produkty, usługi i rozwiązania z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw oraz technologii energooszczędnych.

- Jesteśmy obecni na targach GreenPower od ich początku - mówi Beata Wiszniewska, dyrektor generalny Polskiej Izby Gospodarczej Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej. – To bardzo dobre miejsce, żeby zobaczyć jakie są trendy w energetyce odnawialnej.


Tłumnie na wydarzeniach

Uzupełnieniem wiedzy o OZE na targach GreenPower są liczne, bezpłatne konferencje i seminaria, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas tegorocznej edycji targów kolejną już odsłonę będą miały wydarzenia współorganizowane z redakcją miesięcznika „Czysta Energia”: Forum „Fotowoltaika dla każdego” oraz seminarium „Samowystarczalne energetycznie gospodarstwo rolne”. Forum stanowi odpowiedź na ogromne zainteresowanie fotowoltaiką. W programie zaplanowano referaty dotyczące najnowszych rozwiązań i trendów technologicznych, prawne uwarunkowania dla inwestycji oraz możliwości pozyskiwania środków finansowych. Natomiast seminarium o gospodarstwach rolnych podpowiada jak efektywnie korzystać z zielonej energii, jak poprawić rentowność przez zamontowanie np. modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych do podgrzewania wody czy pomp ciepła.

Uzupełnieniem programu wydarzeń będą debaty na temat biogazu, biopaliw, biomasy, finansowania zielonych inwestycji. 

Wstęp na targi GreenPower jest bezpłatny (po rejestracji na stronie www.mpt24.pl).
Więcej informacji: www.greenpower.mtp.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Targi i wydarzenia
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...