Budowa domu w San Francisco bez solarów niemożliwa

dodano: 2016-04-26 23:59 | aktualizacja: 2016-04-28 17:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: Forbes

panele solarne San Francisco stało się pierwszym dużym amerykańskim miastem, które przyjęło przepisy wymagające instalowania paneli słonecznych lub systemów ogrzewania wody energią słoneczną na dachach nowych budynków - zarówno tych usługowych, biurowych, jak i mieszkalnych - z wyłączeniem budynków wyższych niż 10 kondygnacji.- Zwiększając nasze wykorzystanie energii słonecznej, San Francisco po raz kolejny wiedzie prym w walce ze zmianami klimatu i w zmniejszeniu naszego uzależnienia od paliw kopalnych - powiedział Scott Wiener, członek rady nadzorczej San Francisco. - Wykorzystanie nieużywanej przestrzeni dachowej jest sprytnym i skutecznym sposobem na promowanie czerpania korzyści z energii słonecznej i na poprawę stanu środowiska naturalnego.


Nowe przepisy są rozszerzeniem tych istniejących, zgodnie z którymi praktycznie każdy nowy budynek musi mieć 15 proc. powierzchni przygotowane na ewentualną instalację paneli słonecznych. Dzięki nowym przepisom, wchodzącym w San Francisco w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku, przestrzeń dachu przeznaczona na panele rzeczywiście będzie używana na ten cel. 

W 2013 roku podobne przepisy wprowadzono już w mniejszych miastach - Lancaster i Sebastopol w Kalifornii.

Na początku 2016 roku również Francja przyjęła przepisy wymagające montażu paneli słonecznych na dachach na wszystkich nowych budynków, ale tylko w strefach handlowych.

Dubaj, największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i kluczowy węzeł logistyczny dla Bliskiego Wschodu, chce wprowadzić analogiczne przepisy od 2030 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...