Ikea uruchamia Solar Shops

dodano: 2016-04-28 20:51 | aktualizacja: 2016-05-04 17:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: IKEA UK

Ikea_logos_www IKEA uruchomiła tzw. Solar Shops (solarne sklepy) w trzech swoich hipermarketach w Wielkiej Brytanii i na portalu internetowym, dzięki czemu zakup systemów fotowoltaicznych dla domów w Wielkiej Brytanii będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek. IKEA UK zamierza stać się największym sprzedawcą systemów pozyskiwania energii słonecznej w UK. Z badań wynika, że nie będzie to trudne, bo 33 proc. właścicieli domów na Wyspach chciałoby zainwestować w panele fotowoltaiczne.To dobra wiadomość, że gospodarstwa domowe w na Wyspach na brytyjskim rynku energii słonecznej potrzebne, po fatalnym początku 2016 roku, gdzie udział domowych instalacji PV spadnie o około 80 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Okazuje się, że Brytyjczycy są bardzo zainteresowani obniżeniem rachunków za energię elektryczną, a przeciętny właściciel domu w Wielkiej Brytanii może zaoszczędzić do 50 proc., jeżeli zainstalują panele fotowoltaiczne.

Systemy PV, które są oferowane przez sklepy IKEA powinny zostać spłacone w ciągu około 11 lat, a później będą generować czysta energię. IKEA zainteresowała swoją inicjatywą jedną z najstarszych na świecie firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi - Solarcentury, która została partnerem biznesowym i zapewni niezbędną wiedzę. Solarcentury ma rozległą sieć lokalnych instalatorów paneli PV dla każdego systemu zakupionego w sklepie IKEA. Solarcentury dostarcza dla IKEA paneli produkowanych przez Canadian Solar i JA Solar.

IKEA ma wielkie plany co do małych systemów solarnych dla domów i chce stać się światowym liderem w tej branży. Po uruchomieniu Solar Shops w Glasgow, Birmingham i Lakeside planuje rozszerzyć sprzedaż paneli we wszystkich sklepach IKEA w Wielkiej Brytanii do końca roku.

- IKEA wierzy, że energia odnawialna jest niewątpliwie mocą przyszłości - skomentowała Joanna Yarrow, szef Zrównoważonego Rozwoju w IKEA UK i Irlandia


Ciekawe kiedy ta inicjatywa dotrze do polskich sklepów IKEA?

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...