DirecTV 7S poleciał z Sea Launch

dodano: 2004-05-06 20:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Spaceflight

4 maja o 12:42GMT rakieta Zenit 3SL udanie wyniosła z platformy Sea Launch na Pacyfiku satelitę DirecTV 7S, który zajmie pozycję 119W. Satelita będzie testowany na pozycji 129W. Ma 54 transpondery w paśmie Ku i będzie przebywał na orbicie przez 15 lat.Start Zenita 3SL oznacza dwunasty udany start z platformy Sea Launch w ostatnich 5 latach i dziesiąty udany z kolei. Satelitę DirecTV 7S wyprodukowano wSpace Systems/ Loral. Miał początkowo być wyniesiony przez Arianespace z Kourou, ale ze względu na konflikt startów rakiet Ariane z Gujany Francuskiej, przesunięto go na Sea Launch.

Satelita ma pracować na orbicie dla największej platformy cyfrowej DirecTV, która aktualnie ma ponad 12.2 milionów abonentów. DirecTV 7S staje się ósmym satelitą we flocie DirecTV i drugim o największej mocy.

DirecTV 7S to trzeci satelita zbudowany przez Lorala we flocie DirecTV. Space Systems / Loral zbuduje jeszcze dwa dodatkowe satelity, DirecTV 8 i DirecTV 9S, w zakładach w Palo Alto w Kalifornii.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...