Alcatel i Finmeccanica razem

dodano: 2004-06-20 16:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: FT

Po dwóch latach negocjajcji 18 czerwca włoska firma zbrojeniowa Finmeccanica i francuski Alcatel Space zdecydowały się połączyć satelitarne części działalności, by utworzyć największą, europejską grupę firm przemysłu kosmicznego, tuż po EADS.Obie spółki wyciągnęły wnioski z konsolidacji w tym sektorze i są otwarte na ewentualne rozmowy z European Aeronautic Defence i jej firmą Astrium. EADS rozmawiał z Alcatel Space o ewentualnym połączeniue kosmicznych interesów, ale nic z tego nie wynikło. EADS ostatnio wygrał 3 mld euro kontrakt z Arianespace i spodziewa się być centrum europejskiego przemysłu kosmicznego. Połączenie Alcatel - Finmeccanica ma temu zapobiec.

Alcatel Space i Finmeccanica utworzą dwa wspólne przedsiębiostwa, tworząc trzecią największą grupę firm satelitarnych na świecie po amerykańskich spółkach Lockheed Martin i Boeing.

Większe przedsięwzięcie, Alcatel Alenia Space, ma za zadanie przegrupować kosmiczną produkcję obu firm w Europie. Ma mieć roczne dochody 1.8 mld euro. Francuzi będą mieli 67 proc. udziałów.

Druga spółka, w której Finmeccanica będzie miała 67 proc., połączy usługową część interesu z obrotami na poziomie 350 mln euro.

Przy połączeniu i negocjacjach doradcą Alcatel był BNP, a Lazard był doradcą spółki Finmeccanica.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...