40% dotacji na odnawialne źródła energii w Warszawie

dodano: 2016-08-27 17:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: Solsum.pl

Solsum_panele_360px.jpg Władze Warszawy od 1 września 2016 r. będą współfinansować zakup i montaż dla swoich mieszkańców instalacji OZE m.in. instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Polacy zdecydowanie stawiają na odnawialne źródła energii. Aż 89 proc. badanych podziela pogląd (z czego ponad połowa w sposób zdecydowany), że konieczny jest znaczący wzrost produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii.

Solsum panel_PV 760px.jpg


Urząd Miasta Warszawy już 1 września rozpoczynają nabór wniosków na bezzwrotne dotacje na instalacje fotowoltaiczne, które mogą pokryć do 40 proc. kosztów instalacji, osoba fizyczna może dostać maksymalnie 15 tys. zł bezzwrotnego dofinansowania.

Władze Warszawy będą pokrywać te wydatki ze środków wpływających z tytułu opłat i kar środowiskowych, m.in. za składowanie śmieci. W poprzednim naborze rozliczono wnioski kwotę ponad 1,2 mln zł, do rozliczenia pozostało jeszcze ok. 120 wniosków. Przypominamy także, że system rozliczenia od 1 lipca 2016 r. w porównaniu do net meteringu z 2015r. jest znacznie korzystniejszy dla prosumentów, więc przewidywane jest zwiększone zainteresowanie fotowoltaiką.

Moja instalacja fotowoltaiczna pracuje już blisko rok i została dobrana do mojego zużycia energii, dom jest zasilany pompą ciepła, która zapewnia ogrzewanie domu, ciepłą wodę oraz klimatyzację w lecie. Po zmianie ustawy od 1 lipca i systemie opustów będę dodatkowo oszczędzał na rachunkach za ogrzewanie odbierając nadprodukcje z lata w miesiącach zimowych. Oszczędności na rachunkach za prąd przez 9 miesięcy pracy instalacji fotowoltaicznej wyniosły u mnie 4284zł

– mówi Artur Kurowski – mieszkaniec Warszawy, który sfinansował instalację fotowoltaiczną oraz pompę ciepła z poprzedniego naboru dotacji z Urzędu Miasta Warszawa.


W 2015 r. 100 proc. przygotowanych za pośrednictwem firmy SOLSUM wniosków na instalacje fotowoltaiczne do Urzędu Miasta Warszawa otrzymało dofinansowanie.

Oprócz tego dystrybutor systemów fotowoltaicznych, firma SOLSUM, będzie koszt budowy instalacji rozkładał na wygodne raty, jeśli osoby nie dysponują gotówką na zakup instalacji fotowoltaicznej.

Na tej stronie w linku poniżej można wyliczyć oszczędności wynikające z montażu instalacji fotowoltaicznej wg nowej ustawy OZE od 1 lipca 2016r. http://solsum.pl/klient-indywidualny/kalkulator-fotowoltaiczny/

Uwaga: Kalkulator nie uwzględnia dotacji więc przy pozyskaniu dotacji okres zwrotu będzie proporcjonalnie krótszy.

Założenie najmniejszej instalacji może kosztować ok. 20 tys. zł przed dotacją.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Dotacje i finanse
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...