MiaSolé z elastycznymi panelami serii Flex

dodano: 2016-09-14 17:31 | aktualizacja: 2016-09-20 20:55
autor: Anna Sulisz | źródło: PV magazine

FLEX_02N_miasole_360px.jpg Firma MiaSolé ogłosiła wprowadzenie na rynek serii nowej generacji elastycznych paneli fotowoltaicznych, których wydajność to 17%, a masa jest 4 razy mniejsza niż paneli szklanych. MiaSolé, z siedzibą w Santa Clara w Kalifornii, poinformowała, że zamierza konkurować ceną swoich paneli pokrytych cienką warstwą CIGS (mieszaniny miedzi, indu, galu i selenu) z klasycznymi sztywnymi panelami. 2,5-mm elastyczne panele są nietłukące, odporne na wiatr i aktywność sejsmiczną. Panele mogą być instalowane w dowolnym miejscu, przymocowane do geomembrany na powierzchniach płaskich lub zamontowane na powierzchniach o kształcie walca. 

FLEX-02N_miasole_760px.jpg


Firma osiągnęła pełną moc produkcyjną na początku 2016 roku i rozpoczęła realizację zamówień. MiaSolé rozpoczęła produkcję w fabryce w Chinach oraz na linii pilotażowej w Santa Clara w Kalifornii. Elastyczne panele, dostępne w różnych konfiguracjach do 380 W, posiadają 25-letnią gwarancję.

Panele MiaSolé będą dostępne wyłącznie za pośrednictwem firmy Inovateus Solar, w South Bend, która zajmuje się projektowaniem, zamówieniami i realizacją projektów budowlanych. Inovateus opracował i zbudował instalacje o mocy ponad 250 MW dla klientów komercyjnych i indywidualnych w Stanach Zjednoczonych, na Karaibach i w Ameryce Łacińskiej.

Elastyczne panele działają już w ponad 100 instalacjach. McElroy Metal, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań dla instalacji dachowych, współpracuje z formą MiaSolé w celu projektowania innowacyjnych rozwiązań instalacji dachowych na rynku amerykańskim.

Moduły MiaSolé są estetyczne i bardzo łatwo można je dostosować do systemów dachowych, ze względu na wysokiej jakości klej fabryczny.
MiaSolé poinformowało o rozpoczęciu sprzedaży w Japonii, gdzie wiele dachów wykonanych jest z betonu. 

Dane techniczne paneli FLEX.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Przemysł i dostawcy
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...