Solary ograniczą zużycie energii przy uprawie ...marihuany

dodano: 2016-09-22 17:52 | aktualizacja: 2016-09-23 12:30
autor: Anna Sulisz | źródło: EQ Research

marihu_us_solar_360px.jpg EQ Research opublikowało interesujący raport dotyczący rosnącego zużycia energii w dynamicznie rozwijającym się sektorze produkcji marihuany w USA, a także zwiększającej się kontroli emisji gazów cieplarnianych. EQ Research to firma, która prowadzi badania i analizy państwowych poczynań na rynku energetycznym związane z zanieczyszczeniem. Najnowszy raport bierze pod lupę gorącą kwestię społeczną w Stanach Zjednoczonych - rosnąca liczba plantacji marihuany wewnątrz domów indywidualnych w związku z jej legalizacją na szczeblu państwowym i związanym z tym wzrostem zużycia energii elektrycznej.

marihu_us_solar_760px.jpgWbrew pozorom nie jest to nic śmiesznego - w USA w związku z wykorzystywaniem podczas domowej uprawy marihuany specjalistycznych lamp o dużej mocy oraz innego rodzaju energochłonnych urządzeń istnieje poważny problem z rosnącym zużyciem energii elektrycznej. I tu rodzi się poważny problem - jak to zużycie zmniejszyć? Szacuje się że energochłonność domowych upraw marihuany w USA to 2000 W na 1 m kw. To zużycie porównywalne ze zużyciem energii w centrach przetwarzania danych, które są 50 do 200 razy bardziej energochłonne niż typowe biuro.

Przypomnijmy, że 4 stany USA zalegalizowały marihuanę tzw. rekreacyjną - 21 innych stanów zalegalizowało marihuanę medyczną. Wydano 1358 pozwoleń na uprawę w samym tylko Kolorado. Uprawa marihuany pochłonęła 2,2% zużytej energii elektrycznej w Denver w 2014 roku.

EQ Research znalazło kilka rozwiązań dla czystszego i bardziej efektywnego wykorzystania energii przez przemysł marihuany. Po pierwsze, twierdzi, że zarówno media jak i państwowe instytucje nie informują o tym, jak przemysł zużywa energię. Firma zwraca również uwagę na wysoki koszt założenia plantacji marihuany dla firm, co w znacznym stopniu ogranicza zdolność tych firm do korzystania z energii solarnej. Wreszcie, EQ Research zauważa konflikt między obniżeniem kosztów energii i maksymalizacją plonów.

Problemem jest również to, że pomimo zalegalizowania marihuany przez kilka stanów, pozostaje ona nielegalna w USA na poziomie federalnym.

Raport zaleca również zmianę przepisów dotyczących instalacji solarnych dla klientów indywidualnych i komercyjnych. EQ Research dowodzi, że w praktyce może to zniechęcić do wykorzystania energii słonecznej z instalacji dachowych oraz baterii do przechowywania energii, a przede wszystkim efektywności energetycznej, ponieważ struktury te są oparte na historycznych metodach wykorzystania energii.

Istnieją też odpowiednie przepisy w USA. W raporcie przytoczono przykład: zarówno w samym mieście Kolorado jak i w całym hrabstwie Boulder plantatorzy marihuany muszą w ramach zwiększonego zużycia energii wykupić offset węgla, członkostwo we wspólnej instalacji fotowoltaicznej lub innej energii odnawialnej.  
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Instalacje solarne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...