Francja buduje 1 km drogi solarnej

dodano: 2016-10-26 18:22
autor: Anna Sulisz | źródło: Société Nouvelle Areacem (SNA)/Colas

Droga_solarna_mini Francuska Minister Energetyki Ségolène Royal zainaugurowała 25 października 2016 roku budowę jednego kilometra specjalnej drogi solarnej we francuskim północno-zachodnim departamencie Orne. Ségolène Royal w lecie 2016 roku była z wizytą w Orne, aby zainaugurować budowę fabryki, która będzie produkować nawierzchnię tzw. Wattway, wykonaną z baterii słonecznych. Droga solarna będzie miała około 1 km długości i 2 metry szerokości. Jej łączna powierzchnia to 2.800 m². Francuska firma Colas, która zaprojektowała nawierzchnię Wattway, poinformowała, że instalacja 1 km drogi solarnej zostanie zakończona w grudniu 2016 roku.

DrogaSolarna_1


Po zakończeniu budowy, droga solarna w Orne zostanie podłączona do sieci energetycznej należącej do ENEDIS. Oczekuje się, że inwestycja będzie generować 17,963 kWh energii elektrycznej dziennie, co wystarczy do oświetlenia miasteczka o liczbie 5 tyś.

 

Francuskie Ministerstwo Energii poinformowało, że rozpoczęta inwestycja pozwoli przede wszystkim na ocenę technik budowlanych dla dróg solarnych na dużą skalę oraz pozwoli ocenić nowe rozwiązania technologiczne pod względem zachowania w czasie w ruchu, jak i pod względem wydajności energetycznej.

Projekt jest finansowany przez francuskie Ministerstwo Energii. Ségolène Royal poinformowała o uruchomieniu 5 mln euro z funduszy państwa w celu wsparcia rozwoju panelu fotowoltaicznego Wattway w fabryce Société Nouvelle Areacem (SNA), która znajduje się w tym samym obszarze.

Ségolène Royal nigdy nie ukrywała swojej sympatii do innowacyjnego rozwiązania jakim jest Wattway. Jej wizyty zarówno w lipcu 2016 roku, jak i obecna wizyta mają na celu pokazanie wsparcia rządu dla koncepcji dróg solarnych.

Rozwój dróg solarnych przyczyni się  do rozwoju zielonej energii w tej części kraju oraz wpłynie na tworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców tego regionu. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...