National Geographic przeprowadza globalny rebranding

dodano: 2016-10-27 13:53 | aktualizacja: 2016-10-28 00:28
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

National Geographic National Geographic przeprowadzi globalny rebranding, który obejmie całą jej strukturę organizacyjną. „Sięgamy dalej” stanie się nowym międzynarodowym hasłem wyznaczającym kierunek działań spółki. Działania rebrandingowe realizowane od 13 listopada br. zbiegną się w czasie ze światową premierą fabularyzowanej serii dokumentalnej „MARS” - epickiej historii o ekspedycji kolonizującej Czerwoną Planetę. Producentami wykonawczymi serii są Brian Grazer i Ron Howard.

National Geographic Channel


National Geographic informuje, że działania rebrandingowe obejmą wszystkie platformy spółki, projekty i programy oraz stowarzyszone z nią organizacje pożytku publicznego. Zmiany są konsekwencją utworzenia w ubiegłym roku spółki joint venture z wytwórnią 21st Century Fox. Ich celem jest przede wszystkim ugruntowanie pozycji marki National Geographic jako dostawcy najwyższej jakości treści o największym zasięgu na świecie. 

Rebrandingiem objęte zostaną wszystkie obszary działalności National Geographic, włącznie ze spółkami – komercyjną National Geographic Partners i pożytku publicznego - Towarzystwem National Geographic. Nadawane w 171 krajach kanały telewizyjne zyskają nową oprawę, a kultowy magazyn National Geographic, witrynę nationalgeographic.com oraz wszystkie platformy społecznościowe i cyfrowe zobaczymy w nowej szacie graficznej.  

Nowe hasło ”Sięgamy dalej” (ang. Further) symbolizuje etos oraz ducha marki National Geographic, jakie znamy od przeszło 128 lat. Nie tylko doskonale wpisuje się ono w nadrzędny cel spółki, która chce być wiodącym dostawcą treści popularnonaukowych, podróżniczych i przygodowych, ale także odzwierciedla aspiracje widzów National Geographic. Jest też mottem współpracy dla osób zatrudnionych w spółkach oraz współpracujących z nią odkrywców, fotografów, producentów i innych współpracowników. Wyraża także obietnicę złożoną przez markę reklamodawcom, osobom związanym z edukacją i pozostałym partnerom.
 

Rok temu połączyliśmy wszystkie nasze platformy oferujące treści, aby zapewnić naszej marce dotarcie do ogromnej, liczącej 730 milionów miesięcznie, rzeszy ludzi – wyjaśnia Declan Moore, prezes spółki National Geographic Partners. - W tej chwili tworzymy na nowo spółkę na miarę XXI wieku, a działania rebrandingowe – najszerzej zakrojone w całej naszej historii i będące prawdopodobnie największą tego typu inicjatywą realizowaną przez koncern medialny – wprowadzają w życie jednolitą wizję, aby podkreślić w oczach konsumentów i na rynku siłę marki National Geographic, jej pozycjonowanie oraz niezwykłe walory wizualne naszych treści dostępnych na wszystkich platformach.

Nowe, jednolite logo National Geographic pojawi się na wszystkich platformach medialnych spółki. „Sięgamy dalej”, czyli nowe, globalne hasło marki odzwierciedla jej dążenie, aby zgłębiać nowe tematy, poszukiwać, podejmować ryzyko, przesuwać granice, nie ustawać w działaniach i wytyczać szlaki we wszystkich dziedzinach naszej działalności. Tak jak wcześniej robili to pierwsi odkrywcy Towarzystwa National Geographic. (Nasz manifest zatytułowany „Sięgamy dalej” został zamieszczony na ostatniej stronie komunikatu prasowego).
 

Hasło „Sięgamy dalej” sprawi, że marka National Geographic będzie lepiej zapamiętywana przez konsumentów, którzy czytają magazyn National Gegopraphic, oglądają nasze kanały tematyczne lub znają działalność Towarzystwa - podkreśla Gary E. Knell, prezes i dyrektor generalny Towarzystwa National Geographic. - Korzystając ze wsparcia odkrywców, poszukiwaczy przygód, naukowców, propagatorów nauki, fotografów i innych osób chcemy stworzyć światową społeczność ludzi pragnących nieustannie się uczyć. Chyba żadne inne słowo nie oddaje tak trafnie naszej misji jak „Sięgamy dalej.

W ramach działań rebrandingowych z nazwy zniknie słowo „Channel”, które było stałym elementem prowadzonej w 45 językach komunikacji antenowej i pozaantenowej adresowanej do ponad 440 milionów gospodarstw domowych z 171 krajów świata. Rebranding zbiegnie się w czasie z międzynarodową premierą fabularyzowanej serii dokumentalnej „MARS”, która opowiada o losach ekspedycji mającej za zadanie założenie pierwszej ludzkiej kolonii na Czerwonej Planecie. Seria, której producentami wykonawczymi są Brian Grazer i Ron Howard, globalnie zadebiutuje na antenie National Geographic w niedzielę 13 listopada o godz. 21.30 (zaś w Stanach Zjednoczonych premiera została zaplanowana na 14 listopada br.). W ramach pierwszego etapu rebrandingu marki zostaną przeprojektowane wszystkie elementy tożsamości wizualnej kanału National Geographic.
  

Rebranding wyznacza przełomowy etap realizacji naszej nowej wizji dla stacji National Geographic - podkreśla Courteney Monroe, prezes National Geographic Global Television Networks. - ”Sięgamy dalej”, czyli nowe hasło będące manifestem marki, jest spójne z naszą strategią programową opartą na najwyższej jakości treściach, unikalnej ofercie oraz kreatywności. Nowa szata wizualna jest nowoczesna, bardzo filmowa i doskonale wpisuje się w obietnicę marki National Geographic.

W ramach kampanii rebrandingowej na antenie kanału telewizyjnego pojawią się nowe elementy graficzne, włącznie z nową tożsamością wizualną marki, animacjami oraz spotami reklamującymi „twarze” stacji. Znajdą się wśród nich takie postaci jak m.in. Jason Silva (Pułapki umysłu), Neil deGrasse Tyson (Kosmos) i Richard Bacon (Explorer) oraz współpracujący z nią odkrywcy oraz fotografowie. Stacja przygotowała także nowy motyw muzyczny marki oraz spot z okazji rebrandingu.
 
Magazyn National Geographic będzie miał nie tylko nową szatę graficzną okładki. Już od listopadowego numeru poświęconego Czerwonej Planecie publikowane w nim artykuły będą skupiać się na tematach, dzięki którym wydawnictwo zyskało ogromną renomę. Nową odsłonę strony internetowej, a także wszystkich kanałów cyfrowych i społecznościowych poznamy 13 listopada. Na fasadzie biura głównego National Geographic, na murach muzeum i biur spółki w Waszyngtonie pojawią się zdjęcia z nowej kampanii wizerunkowej. Rebranding obejmie wszystkie jednostki organizacyjne spółki National Geographic, włącznie z działami treści adresowanych do dzieci, działem podróżniczym, działem ds. wydarzeń na żywo i produktów konsumenckich. Na początku 2017 roku, w ramach działań rebrandingowych w magazynie National Geographic pojawi się nowy dział zatytułowany „Sięgamy dalej”, a podstrona o tym samym tytule zagości na stałe na witrynie internetowej. Niedługo potem rozpocznie się realizacja interaktywnych kampanii opracowanych z myślą o konsumentach.

Poszerzanie wiedzy i lepsze poznanie otaczającego nas świata było, jest i będzie głównym celem działań podejmowanych przez National Geographic. Marka będzie w dalszym ciągu zgłębiać podejmowane przez nią tematy, by dostarczać widzom i czytelnikom niedostępne gdzie indziej informacje, pokazywać im nieznane niuanse i punkty widzenia. National Geographic chce oferować treści, które inspirują, poszerzają horyzonty i skłaniają do myślenia, czyli mądrą rozrywkę. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...