Maroko zainwestuje 118 mln dol. w elektrownie słoneczne

dodano: 2016-11-09 19:21
autor: Anna Sulisz | źródło: PV magazine/renewables.seenews.com

Maroko_COP22_360px.jpg Marokańska Agencja Energii Słonecznej (Masen) wyemituje obligacje a wartości 1,15 mld dirhamów na sfinansowanie trzech projektów, które stanowią część projektu słonecznego 170 MW Noor PV 1. Informacja została ogłoszona podczas COP22 w Marakeszu (7-18.11.2016). Fundusze uzyskane z obligacji wyemitowanych przez marokańską agencję na rzecz energii słonecznej zostaną wykorzystane na sfinansowanie trzech projektów systemów paneli słonecznych o nazwie Noor PV 1, które będą stanowić część elektrowni słonecznej o mocy 170 MW, zlokalizowanej w samym centrum Maroka. 

Maroko_Noor_PV1_760px.jpg


Wartość wyemitowanych obligacji wyniesie 1,15 mld dirhamów (118 mln dol.). Kwoty uzyskane z obligacji zostaną przeznaczone na sfinansowanie trzech projektów elektrowni słonecznych w Maroku - w Laayoune, Boujdour i Ouarzazate. Bank Światowy ogłosił także, że jego obligacje o wartości 100 mln dol. zostały zakupione przez bank centralny Maroka: Al-Maghrib Bank, który będą użyte do zarządzania rezerwami banku.

Zielone obligacje mają datę wykupu w dniu 15 grudnia 2019 roku.

- Potrzebujemy globalnego systemu finansowego, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, biorący pod uwagę czynnik ryzyka klimatycznych i inne problemy
               - powiedział przewodniczący Grupy Banku Światowego, Jim Yong Kim.

- Rozwój rynku obligacji zielonych jest kluczem do mobilizowania kapitału prywatnego do walki ze zmianami klimatycznymi.

Szef banku Al-Maghrib, Abdellatif Jouahri dodał:

- Stając się coraz bardziej świadomi skutków zmian klimatu podczas COP22 w Marakeszu, wiele krajów zastanawia się w jaki sposób można dziś sprostać zobowiązaniom podjętym w ostatnim roku w Paryżu. Inwestycja banku Al-Maghrib w zielone obligacje jest właśnie świadomym działaniem w tym kierunku. 


Źródło: pv-magazine.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...